Вакуумний аборт — малотравматичен, але все ж небезпечний

Вакуумний аборт можна проводити між шостою та дванадцятою тижнями вагітності . У деяких випадках його роблять раніше — на п’ятому тижні, або пізніше — до чотирнадцятого тижня вагітності. Перш за все, слід зробити домашній тест на вагітність, пройти гінекологічний огляд та ультразвукове дослідження. Якщо вагітність підтверджена, лікар обговорює з пацієнткою подальші дії. У разі якщо вона вирішує робити аборт, призначають дату проведення процедури; іноді аборт можна зробити в той же день.

Анестезія та операція

Вакуумний аборт зазвичай проводять при використанні місцевої анестезії, проте за бажанням пацієнтки може бути використаний загальний наркоз. Якщо ви приймаєте таке рішення, запитаєте лікаря про всі можливі ризики. Навіть якщо потужний анестетик не дасть серйозних ускладнень, вам доведеться залишитися в лікарні на кілька годин довше, ніж якби ви погодилися на місцеву анестезію.

Безпосередньо перед початком процедури пацієнтці дають мізопростол для розслаблення шийки матки і окситоцин, щоб викликати скорочення матки. Потім в піхву вставляють розширювач і обробляють піхву антисептичним засобом.

Якщо аборт проходить під місцевою анестезією, безпосередньо під час аспірації у пацієнтки може з’явитися підвищене потовиділення, нудота та слабкість. Після закінчення аспірації доктор вивчає те, що було витягнуто з матки. Якщо якихось частин не вистачає, він продовжує процедуру за допомогою кюретки — тонкого металевого стрижня з петлею на кінці. Щоб вичистити залишки вмісту матки, потрібно кілька разів провести по її стінках кюреткою.

Після завершення вакуумного аборту пацієнтка повинна пробути в лікарні ще приблизно годину. Якщо за цей час не почнеться сильна кровотеча і не з’являться які-небудь інші ознаки ускладнень аборту, пацієнтка може відправлятися додому. Часто для запобігання можливих інфекцій виписують антибіотики; щоб зняти біль, можна приймати ацетамінофен або ібупрофен. Ні в якому разі не можна приймати після аборту аспірин, оскільки він може спровокувати сильну кровотечу.

Наслідки

Помірне кровотеча може тривати близько двох тижнів після аборту; спазми в нижній частині живота — 2-3 дні. До роботи і повсякденних справ можна повертатися практично відразу після аборту, а займатися сексом можна не раніше, ніж через тиждень. Також протягом тижня не можна користуватися тампонами і робити спринцювання.

Через 14 днів після аборту потрібно пройти медичне обстеження, щоб остаточно переконатися в тому, що процедура пройшла без ускладнень або, в зворотному випадку, розпочати відповідне лікування.

В даний час вакуумний аборт є найпоширенішим способом переривання вагітності. Він безпечніше звичайного хірургічного аборту, так як не вимагає застосування металевих інструментів, які можуть викликати серйозні пошкодження матки (за винятком випадків, коли лікареві доводиться використовувати кюретку). Крім того, вакуумний аборт вважається більш безпечним, ніж медикаментозний. Після вакуумної аспірації кровотеча зазвичай закінчується швидше, а ймовірність невдалого аборту мінімальна.

Менш ніж у 2% випадків у ході вакуумного аборту не вдається перервати вагітність. Зазвичай це відбувається, якщо аборт проводився до 6 тижня вагітності. Якщо жінка не хоче робити аборт повторно, існує ймовірність, що вагітність продовжить нормально розвиватися і народиться здорова дитина. Тим не менше, шанси на це мізерно малі і в більшості випадків доводиться робити ще один аборт, як правило, хірургічний.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.