Вагітність по тижнях: перші симптоми

Дізнатися про вагітність необхідно якомога раніше: чим раніше жінка дізнається про те, що вагітна, тим швидше вона зможе поміняти спосіб життя так, щоб полегшити протікання вагітності і забезпечити здоров’я майбутнього малюка.

вагітні ви?

Багато жінок вперше починають замислюватися про вагітність у перші два тижні після овуляції, якщо не почалася менструація. Відсутність менструації може означати, що відбулося запліднення яйцеклітини і прикріплення її до стінки матки — через це підвищується рівень так званих гормонів вагітності, що, в свою чергу, призводить до відсутності менструації.

Менструація при вагітності

Як правило, протягом усього періоду вагітності менструацій немає, проте на початку вагітності можна помітити коричнюваті виділення або невелика кровотеча. Кровотеча зазвичай виникає після запліднення яйцеклітини — як правило, протягом шести-восьми днів після того, як яйцеклітина запліднена і прикріплюється до стінки матки. Це явище зазвичай називають «імплантаційним кровотечею», і сплутати його з менструацією неможливо: менструальний період припускає рясна кровотеча і більший період часу.

Перші симптоми вагітності

Відсутність менструації може супроводжуватися й іншими ранніми симптомами вагітності, в числі яких:

 • Нудота і блювання — найпоширеніший перший симптом вагітності. Нудоту можна відчути вже на перших тижнях вагітності, а у деяких вагітних жінок можуть спостерігатися одночасно і нудота, і блювота.
 • Чутливість і збільшення грудей у розмірі — вже на першій стадії вагітності молочні залози можуть збільшитися в розмірах, а дотики до грудей можуть викликати відчуття болю або поколювання.
 • Підвищена втома — один з найпоширеніших симптомів вагітності: вагітні жінки швидше втомлюються, їм потрібно більше часу на відпочинок.
 • Відчуття здуття живота — вагітність може викликати відчуття здуття живота, схоже на те, яке супроводжує менструацію.
 • Підвищена частота сечовипускання — у вагітних жінок позиви до сечовипускання набагато частіше.
 • Недолік енергії — організму майбутньої матері необхідно пристосуватися до вагітності, підвищення рівня гормонів і інших змін, тому дуже часто у вагітних жінок спостерігається нестача енергії.
 • Наскільки точні тести на вагітність

  Тести на вагітність вимірюють рівень особливого гормону — гонадотропіну хоріону людини — у сечі. Звичайний тест на вагітність, що купується в будь-якій аптеці, можна використовувати для визначення вагітності на самій ранній її стадії — наприклад, в перший же день передбачуваного менструального циклу, якщо менструація не почалася. Якщо результат тесту негативний, а менструація не починається, необхідно почекати кілька днів, а потім повторити тест на вагітність.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.