Вагітність по тижнях: ознаки — як розвивається плід?

Якщо ви недавно дізналися про свою вагітність, ймовірно, вас цікавить, що відбуватиметься з вашим тілом і вашим малюком протягом наступних сорока тижнів.

1-2 тиждень

Дитина: поки дитина існує тільки у ваших думках. Це може здатися дивним, але лікарі вважають термін вагітності з початку вашої останньої менструації, так як визначити, коли саме відбулося зачаття, буває важко.

Майбутня мама: на початку менструального циклу у ваших яєчниках починають визрівати близько 20 яйцеклітин, що знаходяться всередині наповнених рідиною мішечків — фолікулів. Один з цих фолікулів дозріває і розривається, вивільняючи яйцеклітину, яка потрапляє в фаллопієві труби, де буде очікувати запліднення. Все це відбувається протягом приблизно 14 днів — до закінчення циклу. У цей час ймовірність завагітніти особливо висока, так що запаліть свічки, вимкніть телефон і проведіть кілька годин тільки з коханою людиною. Вірогідність завагітніти кожен місяць становить лише 20%, тому не турбуйтеся, якщо з першого разу нічого не вийшло.

Рада тижня: якщо ви плануєте зачаття, заздалегідь пройдіть повне медичне обстеження, а також почніть приймати фолієву кислоту (рекомендована доза — 0.4 мг в день). Почавши приймати фолієву кислоту за 2 місяці до зачаття, ви значно знизите ймовірність розвитку у дитини таких дефектів нервової трубки, як розщеплення хребта.

3 тиждень

Дитина: якщо запліднення відбулося успішно — прийміть вітання, всередині вас вже живе ембріон, хоча він ще дуже маленький, розміром приблизно з шпилькову голівку. Поки він не схожий ні на плід, ані на дитину — це просто група з близько ста клітин, які швидко розмножуються і ростуть. Зовнішній шар клітин стане плацентою, а внутрішній — плодом.

Майбутня мама: швидше за все, поки ви не помічаєте ніяких особливих ознак вагітності. Занадто рано — навіть затримка місячних ще не настала.

Рада тижня: оскільки ви планували зачаття, тест на вагітність можна вже купити, і не один. Уважно прочитайте інструкцію, щоб отримати максимально точний результат.

4 тиждень

Дитина: ембріон ще дуже малий, близько 0.035 см в довжину. Ймовірно, він перебуває на другому тижні розвитку і складається приблизно з 150 клітин. Для його зростання використовуються поживні речовини, що надходять із стінок матки. Функції різних шарів клітин вже визначені — зовнішні шари утворюють нервову систему, шкіру і волосся; внутрішні стануть дихальними і травними органами. З середнього шару сформується скелет, кістки, хрящі, м’язи, серцево-судинна система, нирки і статеві органи.

Майбутня мама: ймовірно, ви очікуєте, що на цьому тижні у вас почнуться місячні, і якщо цього не відбудеться, припустіть, що ви завагітніли. На цьому ж тижні ви можете помітити нетривалий мажуча кровотеча, яке починається, коли відбувається імплантація ембріона в стінки матки. Може бути, ви ще відчуваєте себе, як звичайно, але амніотична порожнина і плацента, яка буде забезпечувати вашої дитини киснем і живильними речовинами, вже формуються у вашій матці.

Рада тижня: зробіть тест на вагітність. Почніть (якщо не зробили цього раніше) їсти здорову їжу і випивати не менше 1.5 л води в день. Тільки не треба в буквальному сенсі «їсти за двох». Під час вагітності вам щодня потрібно вживати тільки на 300 кілокалорій понад вашої звичайної норми. І не переживайте, якщо на початку вагітності через нападів нудоти у вас погіршиться апетит. Цей симптом скоро пройде, а якщо ви будете харчуватися збалансовано, ваша дитина отримає всі необхідні поживні речовини.

Що відбувається всередині?

У міру зростання плодового яйця навколо нього утворюється водонепроникна порожнину, яка поступово заповнюється рідиною. Це амніотична порожнина, яка захищає зростаючий ембріон.

В цей же час утворюється плацента — круглий плоский орган, які передає живильні речовини від матері дитині і виводить відходи життєдіяльності дитини. Утворюється зародковий обличчя з великими темними колами, де потім з’являться очі. Починають формуватися рот, нижня щелепа і горло. Кров’яні клітини знаходять форму, і починається циркуляція крові.

До кінця першого місяця вагітності довжина тіла вашої дитини становить близько 0.1 см — менше рисового зернятка!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.