Вагітність після кесаревого розтину — друга операція неминуча?

Вагітність після кесаревого розтину може викликати потік запитань і емоцій. Коли ще рано думати про вагітність? Чи можна взагалі знову завагітніти після кесарева? Всі ці страхи змішуються в коктейль тривожного збудження.

Жінки прагнуть знову завагітніти незабаром після пологів з кількох причин:

 • жінці близько 40 років, і вона хоче мати ще дітей, перш ніж ризик ускладнень вагітності зросте;
 • жінка хоче, щоб діти були близькі за віком;
 • незабаром після народження сталася трагедія, і новонароджений помер.
 • Всі ці причини підстьобують бажання жінки завести ще одну дитину.

  Але коли настав час переходити від абстрактного бажання до його практичного втілення? Коли можна завагітніти після кесаревого розтину без загрози для здоров’я?

  Скільки потрібно чекати, перш ніж завагітніти після кесаревого розтину?

  При плануванні наступної вагітності необхідно враховувати ряд факторів і думати про те, чи безпечно це для вас і новонародженого.

  Ваше тіло тільки що піддалося сильному стресі і пройшло грунтовну перебудову. Для повернення в нормальну форму і повного відновлення після вагітності і пологів знадобиться час. Не слід піддавати організм нових випробувань, коли він ще до них не готовий.

  Загальне правило для вагітності після кесаревого розтину: з моменту пологів до зачаття повинна пройти від 18 до 24 місяців (до речі, такий час рекомендується почекати і жінкам, які народжують природним шляхом).

  Перш ніж впадати у відчай через стільки тривалого терміну, згадайте про декілька важливих чинниках.

 • Ваш організм — крихкий тонко настроєний механізм, що не терпить грубого поводження.
 • Вашму тілу потрібно це час, щоб відновитися і стати достатньо сильним для ще одного потужного стресу, яким є вагітність і пологи.
 • Під час кесаревого розтину жінка втрачає в два рази більше крові, ніж при природних (піхвових) пологах. Така крововтрата може призвести до анемії (дефіциту заліза в організмі). Це стан організму не дуже сприятливо для вагітності, так як залізо — один з найважливіших мінералів, необхідних росту і розвитку здорової дитини (особливо в першому триместрі вагітності).
 • Ваш емоційний стан нестабільно.
 • Якщо ви втратили дитину, швидка вагітність тільки погіршить ваш стан, так як потрібно час, щоб оговтатися від цієї втрати і змиритися з нею. Біль втрати залишиться з вами назавжди, але якщо ви поспішіть, ви заподієте шкоду не тільки собі, але і своїй сім’ї і майбутньому дитині. Якщо ви відчуваєте, що психологічно готові до наступної вагітності, зверніться до лікаря і обговоріть з ним вашу ситуацію. Він може підказати способи підвищити вірогідність зачаття і прискорити настання вагітності, але рішення залишається за вами.

  Якщо ви відчуваєте, що просто не можете чекати рекомендовані 18-24 місяців, щоб завагітніти після кесаревого розтину, проконсультуйтеся у гінеколога. Так як зачаття рідко відбувається з першого разу, проконсультуйтеся у лікаря, коли особисто вам можна починати планувати наступну вагітність. Це важливе рішення ви і ваш чоловік повинні прийняти спільно з вашим лікарем.

  Ризики вагітності після кесаревого розтину

  Вагітність через короткий час після кесаревого розтину (через 3 місяці після планового кесаревого розтину і через 9 місяців після позапланового кесарева розтину) пов’язана принаймні з двома ризиками.

  Велика ймовірність раннього розвитку дитини, включаючи високий рівень респіраторних проблем (респіраторний дистрес-синдром). Це пов’язано з дефіцитом заліза в організмі матері.

  Імовірність розриву матки вище, якщо вагітність настає раніше, ніж через 6 місяців після кесаревого розтину. Якщо ви завагітніли протягом року після кесаревого розтину, не панікуйте. Багато жінок, що завагітніли всього 4 місяці опісля після кесарева, виношують вагітність без всяких ускладнень і народжують здорових дітей. У цьому рівнянні тисячі змінних: заживання рубців після кесаревого розтину, загальний стан здоров’я жінки, професіоналізм лікаря-акушера, розмір і положення дитини. Чи можливо безпліддя після кесаревого розтину?

  На щастя, це ускладнення кесаревого розтину зустрічається дуже рідко. Однак у деяких рідкісних випадках після операції у жінки може розвинутися інфекція, яка може стати причиною патологій в слизовій матки і утворення спайок на маткових трубах і яєчниках.

  Якщо ви безуспішно намагаєтеся завагітніти після кесаревого розтину, можливо, ваші проблеми пов’язані не з перенесеною операцією, а обумовлені іншими факторами.

  У зв’язку з цим, на перше місце виходить проблема можливості повторної вагітності та оцінка ризику для здоров’я майбутнього малюка і мами. Виникають питання щодо ведення вагітних жінок з рубцем на матці (після кесаревого розтину в анамнезі) і їх подальшого розродження (чи можливі самостійні пологи або повторна операція).

  Такі пацієнтки повинні ретельно планувати наступну вагітність, нова вагітність повинна наступати не раніше, ніж через два роки після перенесеної операції. Матка під час вагітності випробовує велике навантаження на м’язовий апарат, розтягується, під час сутичок скорочується, тому дуже важлива спроможність рубця. При наявності тонкого, що складається більше з сполучної тканини рубця під час пологів може виникнути таке ускладнення, як розрив матки, який призведе до загибелі плоду і матері. У проміжку між оперативними пологами і новою вагітністю не повинні проводитися медичні аборти і лікувально-діагностичні вискоблювання порожнини матки. Ці маніпуляції стоншують рубець на матці, тим самим, збільшуючи його неспроможність.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.