Вагітність і застуда на ранніх термінах — це не трагедія

Простудні захворювання виникають в основному при зниженні імунітету і розмноженні власної умовно-патогенної мікрофлори носоглотки. Такі захворювання зустрічаються дуже часто, — варто тільки промочити ноги. Не уникне їх і вагітна жінка. Але навіть на ранніх термінах вагітності дитина достатньо захищений від такої інфекції.

Як протікає застуда у вагітної жінки

Вагітність супроводжується зниженням імунітету, тому застуди, особливо в холодну пору року і міжсезоння зустрічаються у вагітних жінок часто. Одні жінки не надають їм значення, інші ж буквально впадають у паніку. Істина ж, як і завжди, посередині: до простуд потрібно ставитися з усією серйозністю, але без паніки, так як паніка буває набагато страшнішим застуди.

Звичайно ж, краще б у перші 12 тижнів вагітності не хворіти, так як це найбільш вразливий для дитини період — період закладки тканин і органів. Ще більш вразливий дитина в перші вісім тижнів, це так званий ембріональний чи зародковий період, коли плацента ще не почала формуватися (в цей період дитина називається ембріоном або зародком, потім у ж — плодом). Тим не менше, потрібно знати, що дитина в організмі матері достатньо захищений, і звичайна застуда, якщо, звичайно, вона не дала ускладнень, не зробить на нього негативного впливу.

Якщо жінка промочила ноги або просто довго гуляла на холодному вітрі і у неї з’явилися ознаки застуди — нежить, кашель і невелике підвищення температури, то до свого стану вона повинна поставитися з усією серйозністю. Якщо ж продовжувати вести звичайний спосіб життя, то цілком можливий розвиток ускладнень, наприклад, гаймориту, бронхіту або запалення легенів. У такому випадку волею-неволею доведеться отримувати повноцінне лікування, в тому числі антибактеріальні засоби, а вони вже можуть чинити негативний вплив на дитину.

Що робити, якщо почалася застуда

Якщо у вагітної жінки з’явився нежить, кашель, нездужання і невелике підвищення температури, то, перш за все, потрібно лягти в ліжко або хоча б не виходити за межі приміщення. В цей час вона повинна якомога більше пити рідини — на початку вагітності це робити можна і без дозволу лікаря. Пити можна слабозаваренний чай, сік (краще вичавлений безпосередньо з фруктів або овочів), слабомінералізовану мінеральну воду без газу. Якщо жінка нормально переносить прісне молоко, то дуже добре пити гаряче молоко з мінеральною водою або з медом.

У перші дні захворювання можна знизити калорійність харчового раціону за рахунок м’яса, замінивши його рибою, сиром, сиром і кисломолочними продуктами, які краще засвоюються організмом і вимагають менше енергетичних витрат для перетравлення. Енергія знадобиться організму для боротьби з захворюванням. Фізичні навантаження також слід знизити, ідеальним буде напівпостільний режим.

Ніс можна закопувати (або навіть промивати) краплями на основі морської води (наприклад, Отривін море або Аква Маріс) або таким розчином, приготованим самостійно: по чайній ложці солі та соди на склянку кип’яченої води.

Підводні камені медикаментозного та немедикаментозного лікування застуди у вагітних

Потрібно пам’ятати, що під час вагітності самостійно не слід приймати ніяких ліків, особливо в перші 12 тижнів. Навіть найпростіші і, здавалося б, нешкідливі ліки можуть викликати важкі порушення у ембріона. Наприклад, аспірин має яскраво вираженими тератогенних властивостями, тобто він викликає аномалії розвитку органів і тканин. Дефекти виникнуть у тих тканинах, які закладалися в момент прийняття цього препарату. Такими ж властивостями володіють всі нестероїдні протизапальні засоби, до групи яких належить аспірин.

Не менш згубно можуть діяти і деякі антибактеріальні препарати. У той же час фармацевтична промисловість випускає лікарські препарати, які за життєвими показаннями можна застосовувати на будь-якому терміні вагітності. Звичайно, і це небажано, але тут вже доводиться вибирати між користю та шкодою, а такий вибір зможе зробити тільки лікар.

Не тільки медикаменти, але й деякі процедури під час вагітності небажані. Наприклад, не можна парити ноги.

Для того щоб попередити застуду, жінка повинна зміцнювати свій імунітет. Допоможе в цьому максимальне перебування на свіжому повітрі. У теплу пору року жінка може перебувати на свіжому повітрі цілий день, а в холодну пору прогулянки повинні бути нетривалими, але частими з тим, щоб загальне добове час перебування на свіжому повітрі було не менше трьох годин.

Всі ці рекомендації не стосуються гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), у тому числі грипу. Якщо у жінки з’явилися ознаки ГРВІ з високою температурою, то потрібно негайно викликати лікаря.

Застуда — це не привід для паніки у вагітної жінки, але вона вимагає самого серйозного ставлення.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.