Вагітність і вітаміни: щоб дитина була здорова

Вагітність — це пора в житті жінки, коли від її здорового способу життя, дотримання рекомендацій фахівців залежить не тільки її життя, але і народження здорового малюка. Для людського організму вітаміни відіграють значну роль, оскільки вони беруть участь в більшості біохімічних реакцій, контролюють їх. З цих реакцій і складається сама життєдіяльність нашого організму. Виняткову важливість набуває достатню кількість вітамінів в жіночому організмі в період вагітності.

Лікарями вже давно складені зразкові таблиці необхідного змісту тих чи інших вітамінів у добовому раціоні вагітної і приблизний склад її харчування, який заповнював би потрібну кількість вітамінів. Однак не завжди виходить щодня слідувати всім важливим рекомендаціям і на допомогу вагітним приходять спеціальні мультивітамінні комплекси, які включають в себе не тільки вітаміни, але і мікроелементи, і деякі необхідні кислоти. Перерахуємо деякі найбільш важливі вітаміни для здоров’я майбутньої мами і плоду, що розвивається.

Вітамін А

Достатня кількість цього вітаміну є запорукою нормального формування кісткової, хрящової тканин, зорової системи плода, нервових закінчень, шкіри. Яловича печінка, риб’ячий жир багаті на вміст ретинолу. При надходженні в організм бета-каротину, він також трансформується у вітамін А. Багаті бета-каротином морква, червоний болгарський перець, шпинат, курага.

Вітамін С

Цей вітамін необхідний для зростаючого організму маленького чоловічка, оскільки він відіграє важливу роль у синтезі кісткової і хрящової тканин, сприяє всмоктуванню заліза та зміцнює стінки кровоносних судин.

Вітамін Д

Цей вітамін необхідний для злагодженої роботи серцево-судинної системи, він бере участь у формуванні кісток, а також в їх подальшому зростанні. Поступаючи в організм у достатній кількості, вітамін Д підтримує необхідний вміст фосфору і кальцію.

Вітаміни групи В

Для нормального перебігу вагітності, а також для відсутності гострих проявів токсикозу, в організмі вагітної має бути достатня кількість вітамінів В6 і В1. Вітамін В1 бере участь у рості і розвитку нервової системи плоду, інших його органів і систем. Вітамін В12 також допомагає боротися з токсикозом і запобігає розвитку анемії. Утворення клітин крові проходить при участі вітаміну В2, який також забезпечує нормальний обмін цинку в організмі.

Вітамін Е

Значення цього вітаміну важко переоцінити, оскільки саме він забезпечує нормальний перебіг вагітності, перешкоджає її перериванню, а також бере безпосередню участь у своєчасній підготовці легких малюка до самостійного дихання.

Крім вітамінів дуже важливо достатній вміст в щоденному раціоні, а також у прийнятих вагітної мультивітамінний комплексах необхідних мікроелементів: заліза, кальцію, цинку, йоду, магнію, фосфору, міді. Обов’язковий прийом вагітної фолієвої кислоти, яка знижує частоту уроджених дефектів.

Призначення і прийом вагітною будь-яких препаратів повинні проходити під постійним наглядом лікаря. Це ж стосується і вітамінних препаратів, оскільки передозування навіть корисних речовин може призвести до шкідливих наслідків як для майбутньої матері, так і для зростаючого плоду. Надмірне надходження тих чи інших вітамінів може призводити до розвитку пізніх токсикозів, раннього старіння плаценти та іншим наслідкам. Тому призначення мультивітамінний препаратів повинен проводити тільки фахівець, з урахуванням стану вагітної, роботи її щитовидної залози, а також наявних захворювань інших органів.

Наталія Біатова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.