Вагітність і вермокс: не варто ризикувати

Вермокс — це лікарський препарат, який активно видаляє з організму гельмінтів. Але, як і будь-яке інше ефективний засіб, він має ряд протипоказань і побічних ефектів. До протипоказань для прийому Вермокс відноситься і стан вагітності.

Протипоказання для застосування Вермокс з боку дитини

У перші 12 тижнів вагітності бажано не приймати ні які лікарські препарати, так як в цей період йде закладка органів і тканин плоду і навіть самі нешкідливі лікарські засоби можуть чинити на нього негативний вплив. Надалі це проявиться у вигляді аномалій розвитку різних органів — постраждають ті органи, під час закладки яких приймалися ліки.

Деякі лікарські препарати не долають плацентарний бар’єр (плацента повністю формується до 16 тижнях), тому можуть призначатися при вагітності. Вермокс в основному діє місцево, у кишечнику, і відразу ж виводиться з каловими масами. Але близько 10% від прийнятої дози всмоктується в кров і надходить через плаценту до плоду. Відомостей і тератогенну (здатному викликати аномалії розвитку плода) або ембріогенном (чинить токсичний вплив на плід) впливі на плід немає, тим не менше, такий вплив виключити не можна, тому вермокс під час вагітності не призначається.

Протипоказання для застосування Вермокс з боку матері

Для організму самої вагітної жінки також не показано лікування Вермокс через низку побічних ефектів, які можуть викликати ускладнення вагітності. Перш за все, небезпечно скупчення великої кількості убитих гельмінтів великого розміру (наприклад, аскарид) у кишечнику вагітної жінки, адже під час вагітності порушується рухова активність всього шлунково-кишкового тракту (її пригнічує жіночий статевий гормон прогестерон), що призведе до скупчення гельмінтів у вигляді клубків , що перекривають просвіт кишечника. Такий стан цілком може викликати непрохідність кишечнику, при якій жінці потрібно хірургічна допомога.

Прийом Вермокс може викликати і такі неприємні явища з боку шлунково-кишкового тракту, як нудота, блювання, пронос або запор (або їх чергування), здуття живота, болі по ходу кишечника. А так як більшість вагітних жінок протягом усіх дев’яти місяців вагітності відчуває будь-які неприємні відчуття, пов’язані з роботою шлунково-кишкового тракту, самопочуття їх після прийому Вермокс ще більше погіршиться.

Ті 10% Вермокс, які всмоктуються в кров, можуть чинити негативний вплив на організм вагітної жінки. В першу чергу постраждають клітини печінки — саме в них відбувається розкладання Вермокс на метаболіти (продукти обміну). Навіть у здорової невагітної жінки (і в чоловіка теж) після досить тривалого прийому Вермокс (наприклад, при лікуванні ехінококозу) можуть з’явитися порушення функції печінки.

Під час вагітності печінка жінки відчуває подвійне навантаження, очищаючи її кров і кров плода, тому невідомо, як позначиться на ній ще й прийом Вермокс. Цілком можливо порушення функції печінки — в такому випадку токсичні продукти обміну речовин організмів матері та плоду будуть накопичуватися в крові, викликаючи різноманітні порушення. У людей, що приймають вермокс, зустрічалися навіть поодинокі випадки розвитку гепатитів (запальних процесів у печінці).

Побічні ефекти при прийомі Вермокс можливі й з боку крові. Так, може різко знизитися кількість лейкоцитів у крові, головним чином за рахунок нейтрофілів, які виконують захисну функцію — захищають організм від вторгнення збудників інфекції. А так як під час вагітності зниження імунітету має ще й фізіологічний характер (це необхідно для того, щоб організм матері не відірвав клітини плоду), то загальне зниження захисних сил організму може прийняти непередбачуваних характер, особливо, якщо у жінки вже є які-небудь інфекційно -запальні процеси (наприклад, пієлонефрит вагітних).

Одночасно зі зниженням числа нейтрофілів підвищується кількість іншого виду лейкоцитів — еозинофілів, що говорить про підвищену алергічної готовності організму. Такі реакції під час вагітності абсолютно не потрібні, так як можуть ускладнити перебіг будь-якого захворювання, а також перебіг вагітності.

Але найнебезпечнішим для жінки і дитини є зниження під дією Вермокс кількості еритроцитів і гемоглобіну. Анемія — це велика небезпека під час вагітності, так як з гемоглобіном, який міститься в еритроцитах, до органів і тканин жінки і плоду доставляється кисень. Кисневе голодування особливо небезпечне для головного мозку дитини — цей орган не може повноцінно розвиватися без кисню, його недолік викликає різні порушення — від незначних порушень з боку нервової системи, до важких уражень, що призводять до інвалідності дитини.

Вермокс — це ефективний антигельмінтний препарат, але під час вагітності його застосовувати не можна.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.