Вагітність і розтяжки — не купуйтеся на привабливі обіцянки

Розтяжки — фляки на шкірі, які з’являються в місцях розриву сполучної тканини внаслідок перерозтягнення шкіри і гормональних змін. До освіти розтяжок призводить пошкодження другого шару шкіри, так званої дерми.

Розтяжки спочатку проявляються у формі білих або фіолетових (червоних) ліній в місцях розтягування шкіри, а потім поступово їх колір блідіше і стає більш природним, що робить розтяжки менш помітними.

В уявленні більшості людей появу розтяжок пов’язано із збільшенням ваги, вагітністю і заняттями пауерліфтингом. Крім того, часто розтяжки з’являються в період статевого дозрівання, коли ростуть груди, — це один з «побічних ефектів» нестабільного гормонального фону. Найчастіше цей прикрий косметичний дефект з’являється на животі, стегнах, сідницях і грудях. У спортсменів, які регулярно займаються бодібілдингом, розтяжки можуть з’явитися на ділянці плеча та передпліччя. Зверніть увагу, що розтяжки — перш за все косметичний дефект, а не захворювання, тому загрози для здоров’я вони представляють.

Запобігання утворення розтяжок під час вагітності

На жаль, поява розтяжок у дівчаток-підлітків і вагітних жінок запобігти неможливо. Швидке поповнення чи скидання ваги також може сприяти утворенню розтяжок, оскільки супроводжуються втратою пружності шкіри.

Якщо ви передбачаєте ймовірність утворення розтяжок, наприклад, плануєте завагітніти, спробуйте скористатися кремами або маслами, які містять вітамін E, масло какао і лаванду. Однак ми не можемо гарантувати бажаний ефект — це тільки припущення.

Видалення і лікування розтяжок

Лікування розтяжок найкраще починати вже тоді, коли ви вперше їх помічаєте. Коли вони змінюють колір з червонуватого на тілесний, позбавитися від них набагато складніше. Для видалення розтяжок часто рекомендують креми і лазерні процедури. Також з цією метою часто застосовують хімічний пілінг, проте немає доказів ефективності цієї методики.

Креми

Якщо розтяжки заважають вам спати вночі і викликають психологічний дискомфорт, зверніть увагу на спеціальні креми. Будь телемагазин пропонує чудодійний крем, який протягом декількох тижнів назавжди позбавить вас від розтяжок, але його купувати ні в якому разі не потрібно! Більшість кремів пом’якшують шкіру, однак не позбавляють від розтяжок.

Втім, деякі креми, які може прописати лікар-косметолог, містять третиноїн, сприяє видалення розтяжок. Перш ніж користуватися такими кремами, порадьтеся з лікарем. Креми, що містять третиноїн, протипоказані годуючим матерям.

Лазерні процедури

Лазерні процедури виконуються кваліфікованим хірургом, що використовують різні типи лазерів в залежності від кольору розтяжок. Лазер одного типу робить розтяжки менш помітними, приглушаючи їх колір, а інший видаляє ледве помітні розтяжки. Новітні лазерні процедури стимулюють вироблення в організмі колагену, який допомагає відновити пружність шкіри.

Незважаючи на те, що видалення розтяжок — справа важка і часто невдячна, пам’ятайте, що від цього косметичного дефекту страждають практично всі жінки! Розтяжки є навіть у Кейт Мосс, не кажучи вже про ваших струнких подруг і гламурних колегах по роботі. Запобігти появі нових розтяжок допоможе здорова збалансована дієта і позичена нормальної ваги тіла.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.