Вагітність і протизаплідні таблетки: без боязні аборту

загрузка...

Контрацептивні таблетки на сьогоднішній день полегшили життя жінки . Саме вони позбавили її від щорічного виснажує процесу народження дітей і звірячих методів бабок-повитух, за допомогою яких вони переривали небажану вагітність. Але у багатьох виникають питання: «Як протизаплідні таблетки впливають на випадково виникла вагітність і здатність до запліднення». Безперечно, це животрепетна тема, і який вплив роблять протизаплідні таблетки на вагітність дуже важливо знати не тільки лікарям, а й жінкам.

Механізм дії таблеток

Відомо кілька видів протизаплідних таблеток, як гормональних, так і негормональних. До негормональних протизаплідних таблеток відносяться сперміциди, що застосовуються місцево. До складу сперміцидів входять активні хімічні речовини, які згубно діють на сперматозоїди. Крім того, активний компонент сперміцидів утворює захисну плівку на слизовій піхви. Ефективність негормональних протизаплідних таблеток не дуже висока і наближається до 70%. Також вони викликають деяке ущільнення слизу цервікального каналу і не дають сперми проникнути в матку.

Гормональні протизаплідні таблетки бувають двох видів: комбіновані оральні контрацептиви і міні-пілі. У складі комбінованих протизаплідних таблеток містяться два види гормонів: естрогени і гестагени, в міні-пілі входить тільки гестаген. Відповідно, вони й різняться механізмами контрацептивної дії.

Комбіновані таблетки впливають на яєчники, тим самим придушуючи овуляцію. Також, в якості додаткового ефекту вони впливають на слизову оболонку матки, викликаючи її регресію, що унеможливлює імплантацію яйцеклітини.

Гестагенні таблетки, або міні-пілі, роблять вплив на цервікальний слиз, викликаючи її згущення, а також змінюють властивості ендометрію, запобігаючи імплантацію.

небажаної вагітності при пропуску протизаплідної пігулки

У разі порушення правил прийому оральних контрацептивів цілком можливо завагітніти. Якщо жінка забула прийняти таблетку своєчасно, вона повинна її випити відразу, як тільки згадала, і протягом семи днів використовувати бар’єрні методи контрацепції. При пропуску міні-пілі зберігається це ж правило. Також, збільшується можливість небажаної вагітності (в разі прийому міні-пілі) при тривалості тимчасового інтервалу між прийому таблеток більше трьох годин.

При дотриманні всіх правил прийому таблеток ймовірність вагітності дорівнює нулю. Але міні-пілі, наприклад, володіють меншою протизаплідної здатністю.

Як впливають протизаплідні таблетки на фертильність

Поширений міф, що прийом протизаплідних таблеток може призвести до безпліддя, а шанси його виникнення збільшуються з тривалістю прийому контрацептивів. Це неправда, так як здатність до зачаття виникає в перший місяць відміни препаратів у 25% жінок, у перші шість місяців у 66% жінок, через дев’ять місяців у 80%, через рік у 85%, і, нарешті, через півтора року ця цифра наближається до 100%. Тому не слід впадати у відчай, якщо вагітність не настала відразу ж після скасування гормональних таблеток, протягом року ще немає приводів для хвилювань. Це пояснюється тим, що в кожної жінки є свої індивідуальні особливості організму, і час для відновлення роботи яєчників кожної вимагається своє. Крім того, є навіть певний спосіб лікування безпліддя протизаплідними таблетками. Це так званий ребаунд-ефект, коли призначаються гормональні таблетки короткими курсами з їх подальшою відміною. Після припинення прийому контрацептивів яєчники починають функціонувати з подвоєною силою, що нерідко є причиною виникнення багатоплідної вагітності.

І все ж, міф про виникнення безпліддя після прийому гормональних контрацептивів небезпідставні. Справа в тому, що протизаплідні таблетки часто призначають після аборту або викидня, а після закінчення їх прийому жінка не може завагітніти. Але в цьому випадку слід винити не контрацептиви, а травматичну дію вискоблювання на слизову оболонку матки.

Вагітність

Можливість вагітності при прийомі гормональних контрацептивів, як зазначалося вище, реальна. У разі виникнення вагітності або навіть підозри на неї необхідно відразу ж припинити прийом протизаплідних таблеток. Якщо це сталося в перші три тижні вагітності, ніякого негативного впливу таблетки на неї не зроблять.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.