Вагітність і простуда на губах: як її уникнути

Застуда на губах — дрібні запалення на губах і в куточках рота, червоні, хворобливі і сверблячі. Зазвичай застуда на губах зникає самостійно і триває від кількох днів до двох тижнів.

Перший симптом застуди на губах, поява якої викликає вірус простого герпесу, або симплексний вірус герпесу — підвищення температури тіла, біль у горлі, запалені гланди. Через кілька днів з’являються характерні запалені висипання на губах, тріскаються, потім покриваються підсохлій скоринкою і, нарешті, зникаючі через декілька днів.

Зазвичай застуда на губах зникає самостійно через кілька днів після появи і не потребує лікування. Однак якщо застуда на губах викликає неприємні відчуття, біль, її можна вилікувати — за допомогою спеціальних лікувальних мазей від герпесу, а в деяких випадках і таблеток. Лікарські препарати допомагають прискорити процес загоєння запалень на один-два дні і придушити пов’язані з появою застуди на губах неприємні симптоми. Симплексний вірус герпесу, провокуючий поява застуди на губах, вилікувати неможливо — після зараження вірус присутній в організмі людини постійно. Тим не менш, застуда на губах під час вагітності не загрожує здоров’ю дитини.

Вірус, що викликає появу простуди на губах — явище дуже поширене, з ним стикається більшість людей ще до досягнення повноліття, і лише в двадцяти-тридцяти відсотках випадків зараження вірус простого герпесу призводить до регулярного появи застуди на губах. Після зараження вірус знаходиться в неактивному стані, а спровокувати активність вірусу можуть самі різні чинники — від дії ультрафіолету до стресу. Сама по собі вагітність з її гормональними змінами теж може бути причиною активності вірусу. «Активація» вірусу призводить до появи застуди на губах.

Як запобігти появі застуди на губах при вагітності?

Уникнути зараження вірусом простого герпесу, який викликає появу простуди на губах, можна, дотримуючись кілька простих правил:

 • Уникайте контактів з людиною, що заразилися вірусом — вірус простого герпесу передається через рідини, тому не можна користуватися тією ж посудом, столовими приборами та іншими предметами
 • Після зараження вірусом простого герпесу гарантованого способу запобігти появі застуди на губах не існує — однак знизити ризик застуди на губах можна, уникаючи всі ті чинники, що можуть спровокувати активність вірусу. До прикладу, оскільки поява застуди на губах може викликати вплив ультрафіолету, необхідно регулярно користуватися сонцезахисною косметикою і бальзамами для губ
 • При появі застуди на губах не забувайте мити руки якомога частіше і постарайтеся не доторкатися до запалених ділянок — це попередить подальше поширення вірусу
 • Лікування застуди на губах під час вагітності

  Якогось ліки, яке могло б моментально позбавити від застуди на губах або запобігти її появу, не існує. Під час вагітності краще всього лікувати застуду на губах за допомогою лікарських мазей — вони прискорюють процес загоєння запалених ділянок і знімають хворобливі відчуття і свербіж. Найкраще для лікування застуди на губах під час вагітності користуватися маззю або кремом, до складу яких входить діюча речовина ацикловір — противірусний агент. Дозволяється приймати під час вагітності та ацикловір у складі препаратів для прийому всередину, однак найчастіше із завданням придушення симптомів застуди на губах добре справляються і мазі для зовнішнього застосування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.