Вагітність і ліки: як таблетки впливають на плід

Напевно, всім жінкам відомо, як важливо приділяти особливу увагу лікам, які ви приймаєте, під час вагітності, особливо в першому триместрі, який є найважливішим періодом у розвитку вашого малюка. Якщо ви брали рецептурні препарати до настання вагітності, порадьтеся зі своїм лікарем про безпеку прийому цих ліків відразу ж після того, як дізнаєтеся, що ви вагітні. Приймаючи рішення щодо прийому конкретного ліки в кожному окремому випадку, лікар зважує всі можливі ризики для дитини та користь, яку препарат приносить матері. Іноді ризик, пов’язаний з припиненням прийому препарату, набагато більше, ніж небезпека, яка загрожує дитині, якщо його мати продовжить приймати ліки.

Під час вагітності не можна починати прийом будь-яких ліків (у тому числі безрецептурних) без попередньої консультації з лікарем.

Які ліки безпечні під час вагітності

Пренатальні вітаміни, які зараз продаються без рецепту, зрозуміло, є безпечними для вагітних. Однак вибираючи вітаміни, краще радитися з лікарем — можливо, вам потрібна особлива дозування деяких вітамінів і мікроелементів. Якщо ви збираєтеся приймати якісь інші вітаміни і / або трави, також консультуйтеся з лікарем. Безпека багатьох препаратів на основі трав не доведена — у тому числі тому, що вони не є ліками в повному розумінні і проходять менш сувору сертифікацію. Загальна рекомендація така: не приймайте будь-які препарати, включаючи безрецептурні, без нагальної необхідності і схвалення лікаря.

Представлені в цій таблиці препарати вважаються безпечними для вагітних:

Порушення

Назва препарату

Алергічні реакції

Бенадріл

Застуда та грип

Парацетамол

Соляні розчини для промивання носа і горла

судафед

Ромілар

Запор

Метамуцила

Citrucil

Colace

Молочко магнезії

Senekot

Пронос

(приймати не більше, ніж протягом 24 годин і тільки після 12 тижня вагітності)

Каопектат

Імодіум

Parepectolin

Головний біль

Парацетамол

Печія

Maalox

Міланта

Tums

Ріопан

Тітралак

Gaviscon

Геморой

Preparation H

Анусол

Гамамеліс

Нудота і блювання

Вітамін B6

Еметол (якщо жінка не хвора на діабет)

Імітрекс

Висипи

Мазі і креми з гідрокортизоном

Крем або лосьйон Каладріл

Мазь Бенадріл

Вівсяні ванни

Yeast Infection

Свічки моністат або Теразол

Перелічити всі небезпечні для вагітних препарати тут не представляється можливим; у деяких випадках, однак, лікарі призначають прийом потенційно шкідливих препаратів вагітним. При правильному дозуванні і постійному спостереженні за станом пацієнтки зазвичай вдається уникнути ускладнень, як в матері, так і у малюка.

Засоби альтернативної медицини, яких слід уникати під час вагітності

Альтернативна медицина не так безпечна, як хотілося б думати. Як уже згадувалася, кошти, які вона використовує, не підлягають настільки ж ретельній перевірці, як і звичайні аптечні препарати, тому не можна з повною впевненістю стверджувати, що вони не небезпечні.

Уникати прийому всередину отворів і екстрактів таких рослин: клопогон, каскара, китайський дягель, хінне дерево, корінь бавовни, піретрум, женьшень, ялівцю, кава-кава, лакричник, шафран, шавлія, сенна, білий піон, полин.

Під час вагітності не рекомендується використовувати для ароматерапії ефірні олії: полину, м’яти болотної, шавлії, грушанка, базиліка, мірри, майорану і чебрецю.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.