Вагітність і герпес — коли імунітет ослаблений

Найбільшу небезпеку являє собою генітальний герпес на пізніх термінах вагітності, так як він може передатися дитині під час пологів. Це трапляється досить рідко, але оскільки наслідки захворювання можуть бути небезпечними, потрібно зробити все можливе, щоб захистити малюка.

Значна ймовірність інфікування існує, якщо герпес під час пологів знаходиться в активній фазі. Ризик зараження особливо великий, якщо у майбутньої мами на пізніх термінах вагітності генітальний герпес з’являється перший раз (первинна інфекція). Значно рідше герпес передається при рекуррентной інфекції. Вкрай рідко герпес передається майбутній дитині через плаценту, якщо жінка заражається генітальним герпесом в першому триместрі вагітності. У дитини при цьому можуть розвинутися серйозні вроджені вади.

Вірогідність зараження при різних стадіях герпесу

Якщо жінка заразилася генітальним герпесом до початку третього триместру або до настання вагітності і на момент початку пологів у неї відсутні симптоми цього захворювання, ймовірність, що дитина заразитися герпесом, становить менше 1%. Незабаром після зараження в організмі починають вироблятися антитіла до герпесу і через плаценту вони переходять до дитини. Через 6-12 тижнів у дитини буде більш-менш сильний імунітет від вірусу, який забезпечить йому достатньо надійну, хоча і не досконалу захист від інфекції.

Якщо ж на момент початку пологів у жінки є симптоми генітального герпесу, потрібно кесарів розтин. Активну фазу інфекції визначають наявністю невеликих пухирів і / або виразок у піхву, не шийці матки або на зовнішніх статевих органах.

Як спростити перебіг захворювання

Щоб збільшити шанси на нормальні пологи, деякі лікарі рекомендують з 36 тижня вагітності і до самих пологів приймати оральні противірусні препарати. Якщо симптоми первинного генітального герпесу з’являються на пізніх термінах вагітності, кесарів розтин може бути рекомендовано незалежно від того, чи є симптоми до початку пологів, чи ні. Це пов’язано з тим, що організм майбутньої мами не встигне так швидко виробити і передати дитині антитіла, а оскільки вірус при первинній інфекції присутня в крові у відносно високої концентрації, ймовірність зараження дитини дуже велика — вона досягає 50%.

Якщо дитина заразилася?

Якщо дитина заражається герпесом під час пологів, протягом перших чотирьох тижнів життя у нього на шкірі в порожнині рота утворюються пухирі, які потім лопаються і покриваються скринкою. Зазвичай його лікують за допомогою ін’єкцій ацикловіру. При своєчасному лікуванні дитина зазвичай розвивається нормально, хоча в майбутньому можливі досить важкі епізоди герпесу. Зокрема, герпес може вражати внутрішні органи, особливо часто — легені і печінку.

У разі, якщо лікування не почали досить швидко, можливий розвиток більш важких форм герпесу. Приблизно у третини новонароджених, заражених герпесом, захворювання впливає на центральну нервову систему, що виражається такими симптомами, як пропасниця, летаргія, слабкий апетит і судоми.

Якщо на шкірі у новонародженого з’являються пухирі та / або виникають такі симптоми, як судоми, летаргія і загальне нездужання, потрібно негайно зв’язатися з лікарем.

Як запобігти зараженню?

Запобігти зараженню герпесом досить складно. Слід уникати займатися сексом з людьми, у яких спостерігається активна фаза герпесу і використовувати окремі рушники. Майте на увазі, що інфекція може передаватися і при використанні однієї сантехніки.

Вірогідність зараження і захворювання на герпес у вагітних жінок досить велика тому, що імунна система на час вагітності стає слабкішим. Рекомендується до настання вагітності перевіритися у лікаря, щоб виявити герпес і інші інфекції заздалегідь. Те ж саме слід зробити вашому партнерові. Якщо у вас вже є герпес, під час вагітності приймайте додаткові заходи для зміцнення імунітету.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.