Вагітність і дієта — як не нашкодити своїй дитині

Під час вагітності як ніколи важливо дотримуватися здорової, збалансованої дієти. Організм вагітної змінюється, починаючи ще ефективніше використовувати речовини, які він отримує з їжі, що споживається. Завдяки цьому протягом перших шести місяців майбутній мамі не потрібно їсти більше, ніж вона звикла. В останні три місяці рекомендується споживати щодня на 200 ккал більше своєї норми.

Чи потрібно вагітним їсти більше?

Часто організм сам підказує жінці, як їй потрібно харчуватися. Як правило, протягом перших тижнів апетит різко знижується (особливо якщо з’являються такі ознаки вагітності, як нудота і блювота), потім він стабілізується протягом декількох місяців змінюється дуже мало. До кінця вагітності апетит нерідко посилюється — і це той випадок, коли боротися з ним не потрібно.

В ідеалі всі необхідні для нормального розвитку плоду поживні речовини потрібно отримувати з дієти; в реальності це досить важко, тому майбутнім мамам рекомендується приймати різні вітамінні добавки. Зазвичай лікар сам рекомендує відповідні пренатальні вітаміни, в яких містяться фолієва кислота, вітаміни С, D, Е, вітаміни групи В, калій, залізо, цинк, йод та інші речовини.

Основним завданням дієти вагітної жінки є забезпечення організму (точніше, вже двох організмів) всіма необхідними живильними речовинами і збереження здорової ваги.

У раціон доджни входити:

 • Фрукти і овочі — не менше п’яти порцій на день. Віддавайте перевагу свіжим фруктам і овочам, але можна також їсти заморожені, сушені і консервовані.
 • Крохмалі. З продуктів особливо багаті крохмалями хлібобулочні вироби, макарони, рис і картопля.
 • Білки. Під час вагітності необхідно є такі багаті білками продукти, як нежирне м’ясо, курка, риба, яйця, бобові.
 • Молочні продукти є джерелом білка, кальцію, та інших корисних речовин, необхідних вагітним.
 • У нормі за весь термін вагітності жінка не повинна набирати більше 10-12,5 кг ваги. Контроль над вагою необхідний для здоров’я дитини, крім того, він дозволить вам швидко повернути форму після пологів.

  Які продукти слід виключити з дієти вагітної

  Наступні продукти не рекомендується вживати під час вагітності, так як вони можуть бути небезпечні для дитини:

 • Сири з білою пліснявою, наприклад, брі та камамбер, або з блакитною цвіллю, наприклад, стилтон. Всі ці сири можуть містити лістерії — потенційно небезпечні для дитини бактерії.
 • Сире м’ясо і яйця, а також м’ясо, що минув недостатню термічну обробку — вони можуть містити різні бактерії, які є потенційно небезпечними як для майбутньої дитини, так і для його матері.
 • Сирі морепродукти, наприклад, устриці, і деякі інгредієнти суші.
 • Акула, риба-меч і марлін. Страви з риби цих видів для нас є екзотичними, але на всяк випадок потрібно знати, що вони відрізняються небезпечно високим рівнем ртуті. У тунці також досить багато ртуті, тому їм не слід зловживати.
 • Печінка і продукти з печінки. Їх споживання рекомендується обмежити за високого вмісту ретинолу — форми вітаміну А. Надлишок цього вітаміну може бути шкідливий для дитини.
 • Вживання кофеїну слід обмежити до 200 мг на день — це приблизно дві чашки кави або чотири чашки чаю.
 • Також під час вагітності необхідно відмовитися від алкоголю. Деякі фахівці вважають, що один-два келихи вина в тиждень не принесуть шкоди вагітній жінці та майбутній дитині. Інші вважають, що вживання алкоголю неприпустимо протягом усього терміну вагітності.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.