Вагінальний свербіж і печіння після сексу — про що вони свідчать?

загрузка...

Вагінальний свербіж і печіння після сексу можуть мати безліч різних причин. Наприклад, насіннєва рідина може надавати дратівливу дію на слизову оболонку піхви. Знижена опірність імунної системи, спринцювання, вагінальні (і не тільки) протизаплідні таблетки, а також сперміциди, можуть стати тригерами вагінального сверблячки, який з’являється після сексу. У деяких жінок спостерігаються алергічні реакції на матеріали, з яких виготовляються презервативи, а також не мастила та / або ароматичні речовини, які також нерідко використовуються при їх виготовленні.

Самі по собі фрикції під час статевого акту можуть викликати вагінальний свербіж, який стає особливо відчутний після сексу. Іноді з цим можна впоратися, використовуючи спеціальні лубриканти. (Не використовуйте лубриканти на масляній основі, якщо користуєтеся презервативами — масла можуть руйнувати структуру латексу).

Проблемні питання

Багато захворювань можуть викликати вагінальний свербіж, який стає сильнішою після сексу. Серед таких захворювань — грибкові інфекції, більш відомі як молочниця. Іншими симптомами молочниці є рясні білі виділення, по консистенції нагадують сир. Як правило, свербіння, яким супроводиться молочниця, стає сильнішою після сексу, так як чутливість шкіри в цілому підвищується. Молочниця може передаватися при сексуальних контактах, але найбільш часто її розвиток пов’язаний з ослабленням імунітету людини. Для лікування можна використовувати різні безрецептурні засоби, однак і без лікування молочниця зазвичай проходить досить швидко.

Трихомоніаз — це захворювання, що передається статевим шляхом (ЗПСШ). Його основними симптомами є зеленувато-жовті виділення і сильні свербіж і печіння під час і після сексу. При появі таких симптомів потрібно якомога швидше звернутися до лікаря і пройти курс рекомендований курс лікування.

Вагініт, або кольпіт — це запалення слизової оболонки піхви, поширеним симптомом якого є свербіж і печіння після сексу. Це порушення викликане безконтрольним розмноженням потенційно шкідливих бактерій. Зазвичай це відбувається при ослабленні імунної системи.

Зниження рівня естрогену у жінок перед настанням менопаузи може викликати сухість слизової оболонки піхви, через що після сексу жінка може відчувати сильні свербіж і печіння.

Причиною вагінального сверблячки і жару також може бути стрес. Наприклад, якщо у жінки є які-небудь страхи, пов’язані з сексуальною сферою, у цієї психологічної проблеми можуть бути і такі соматичні прояви. Крім того, постійне психологічне напруження, не має прямого відношення до сексуальної сфери, теж здатне викликати появу таких симптомів.

Що робити у разі появи сверблячки і жару після сексу

При появі вагінального сверблячки і жару після сексу потрібно якомога швидше пройти медичне обстеження. Якщо причиною проблеми є ЗПСШ, призначається курс лікування антибіотиками. Грибкові інфекції успішно лікують за допомогою протигрибкових засобів. Якщо ж причину сверблячки не вдається встановити за допомогою звичайних аналізів, спробуйте знайти тригер проблеми самостійно. Почніть використовувати сперміциди, презервативи, лубриканти, вагінальні протизаплідні засоби інших виробників і стежте за реакцією свого організму. Наприклад, якщо свербіж і печіння після сексу пройдуть, коли ви перестанете користуватися лубрикантом певної марки, ймовірно, він і був тригером роздратування.

Якщо ж свербіж і печіння не припиняються, незважаючи на всі вжиті заходи, не виключено, що причина проблеми криється в стресах, і вам слід проконсультуватися з психологом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.