Вагінальні виділення з неприємним запахом під час вагітності: потрібно звернутися до лікаря

загрузка...

вагінальні виділення — абсолютно нормальне явище для будь-якої жінки. В залежності від віку, фази менструального циклу і стану здоров’я вони систематично з’являються і зникають, зменшуються або збільшуються. Їх збільшення, викликане підвищенням рівня статевих гормонів і приливу крові до органів таза, може бути одним з перших ознак вагітності.

Більш того, рясні виділення протягом усього терміну вагітності цілком нормальні, якщо вони мають білястий колір і не пахнуть. Якщо ж колір виділень міняється на жовтуватий, сірий або зеленуватий, у них з’являється різкий неприємний запах, вони супроводжуються свербінням і палінням у піхву, це може свідчити про ускладнення вагітності або інфекції. У цьому випадку слід якомога швидше звернутися до лікаря, щоб не піддавати ризику здоров’я майбутньої дитини.

Типи вагінальних інфекцій

Існує два типи вагінальних інфекцій, які дають про себе знати різким неприємним запахом. Це бактеріальний вагіноз і дріжджова інфекція (кандидоз або молочниця). Бактеріальний вагіноз зустрічається у 62-65% жінок із запальними захворюваннями статевих органів, серед вагітних — в 46% випадків. Бактеріальний вагіноз являє собою порушення флори піхви, при якому руйнується природний захист піхви, різко скорочується кількість лактобацил, місце яких займають анаеробні мікроорганізми (пептококи, пептострептококи, гарднерели). Виділення при бактеріальному вагінозі білі, жовтуваті, сіруваті, однорідні, кількість їх буває різне. Основним проявом бактеріального вагінозу є специфічний «рибний» запах виділень, який з’являється або посилюється під час гігієнічних процедур з використанням мила, а також після статевого акту. Це відбувається тому, що анаеробні бактерії продукують аміни, які і є причиною неприємного рибного запаху.

Як BV, дріжджові інфекції також поширені під час вагітності. Вони викликані надмірно швидке зростання бактерій Candida Albicans, і лікарі часто використовують термін «кандидоз» при обговоренні дріжджових інфекцій. Вагітні жінки особливо сприйнятливі до інфекції дріжджів, на думку американських Pregnancy.org. Симптоми включають жовтуваті виділення з дріжджами або хліба запах, свербіння і роздратування.

Молочниця або кандидоз — це інфекційне захворювання, викликане грибами роду Сandida. Ці гриби в нормі присутні в мікрофлорі піхви. Симптоми захворювання проявляються, коли Candida починає посилено розмножуватися. З молочницею як мінімум раз у житті зіштовхуються 75% жінок. Кандидоз не належить до захворювань, що передається статевим шляхом. Симптоми кандидозу: рясні білі «творожистие» виділення зі статевих шляхів з кислим запахом, свербіж зовнішніх статевих органів і піхви, печіння.

Діагностика

Хоча жінка легко може розпізнати вагінальну інфекцію з очевидних ознаках, точно діагностувати інфекцію самостійно неможливо, тому необхідно звернутися до гінеколога. Лікар візьме мазок з піхви для мікроскопічного аналізу, щоб визначити наступні характеристики:

 • чи присутній достатня кількість лактобацил;
 • якісний і кількісний вміст чужорідних мікроорганізмів у піхві;
 • чи володіє слизова піхви досить щільною, еластичною і здоровою оболонкою.
 • Лікар також може перевірити ступінь кислотності вагінальної рідини.

  Ускладнення

  При відсутності своєчасного лікування бактеріальний вагіноз може поширитися на матку і маткові труби і привести до запального захворювання органів малого тазу (ЗЗОМТ), яке є одним з факторів ризику при вагітності (може спровокувати позаматкову вагітність). Крім того, запальне захворювання органів малого тазу підвищує ймовірність передчасних пологів або народження недоношеної дитини.

  Грибкові інфекції не становлять загрози для життя і здоров’я плоду, хоча і доставляють жінці чималий дискомфорт. У новонародженого також може розвинутися молочниця, якщо мати в свій час не вилікувала кандидоз.

  Лікування

  Лікування бактеріального вагінозу передбачає усунення хвороботворних мікроорганізмів і заселення піхви лактобактеріями і забезпечення їх розмноження для повного відновлення природного захисту.

  Для лікування кандидозу використовують різні антікандідозние (протигрибкові) препарати. Враховуючи, що кандидоз — це дисбіоз піхви, обов’язково призначаються препарати для відновлення природного захисту піхви (відновлення чисельності молочнокислих лактобактерій і забезпечення їх життєдіяльності). Найчастіше лікування молочниці обмежується тільки протівокандідозной препаратами, без відновлення лактофлори.

  У такому разі загострення захворювання гарантовано, оскільки через деякий час

  Сandida знову почне інтенсивно розмножуватися і викликати такі симптоми, як свербіж, печіння і неприємні виділення.

  Профілактика

  Кожна жінка повинна дотримувати особисту гігієну, щодня промивати зовнішні статеві органи теплою водою без мила. Витирати промежину після спорожнення кишечника слід спереду назад. Не рекомендується носити тісний синтетичний одяг, таку як нейлонове нижню білизну, трико, щільно обтягуючі вузькі штани, гімнастичні костюми та джинси. Слід носити бавовняну нижню білизну (або, принаймні, нейлонове з добавкою бавовни), змінюючи його щодня, і трико з бавовняної вставкою в промежині.

  Необхідно з обережністю застосовувати гігієнічні тампони і видаляти діафрагму не пізніше, ніж через дванадцять годин після статевого контакту. Ніколи не використовуйте вагінальні (жіночі гігієнічні) аерозолі. Не користуйтеся дезодорують тампонами і санітарними прокладками, які можуть викликати подразнення вульви і піхви.

  Не займайтеся незахищеним сексом, особливо з неперевіреними партнером. Категорично забороняються статеві контакти при виявленні інфекції у обох партнерів на період лікування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.