Вагінальні виділення при вагітності: чи завжди це хвороба?

Під час вагітності організм жінки зазнає безліч змін, і одне з перших таких змін, яке помічає вагітна жінка — зміна вагінальних виділень. Дуже важливо знати про те, які виділення з піхви під час вагітності нормальні, а які — свідчать про будь вагінальної інфекції.

Нормальні виділення з піхви при вагітності

Нормальні виділення з піхви при вагітності, або так звані білі — білі або молочного кольору, з незначним запахом, малов’язкі, не щільні. Такі виділення абсолютно природні, при їх появі немає причин для занепокоєння.

Під час вагітності:

 • Не користуйтеся тампонами (вони можуть бути «переносниками» шкідливих мікроорганізмів у піхві)
 • Не робіть спринцювання (спринцювання може порушити нормальну мікрофлору піхви і привести до бактеріального вагінозу — досить небезпечного в період вагітності порушенню)
 • Не намагайтеся ставити діагноз і тим більше лікуватися самостійно: необхідно пам’ятати, що білі — це не ознака бактеріальної або грибкової інфекції піхви
 • Якщо виділення з піхви рясні, можна користуватися тонкими щоденними прокладками
 • При виявленні будь-яких змін виділень із піхви (колір, консистенція, запах) краще проконсультуватися з гінекологом
 • Коли виділення з піхви свідчать про хворобу?

  Зміна кольору, консистенції, запаху або кількості виділень з піхви — перший (а іноді і єдиний) ознака якого порушення або захворювання. Якщо вагінальні виділення зеленуватого або жовтуватого кольору, з сильним неприємним запахом, супроводжуються почервонінням вульви або відчуттям свербіння — то це, швидше за все, вагінальна інфекція. Найпоширеніший вид вагінальних інфекцій, що спостерігаються під час вагітності — звичайна молочниця (кандидоз), яка навіть при вагітності легко і ефективно лікується антибіотиками. Крім того, аномальні виділення з піхви можуть викликати захворювання, що передаються статевим шляхом.

  Коли слід звертатися до лікаря?

  Про будь-які зміни виділень з піхви під час вагітності необхідно повідомляти гінеколога — ні в якому разі не намагайтеся ставити діагноз і, тим більше, лікуватися самостійно. Навіть кров’янисті виділення під час вагітності можуть бути природним, не небезпечним явищем, але звертатися за консультацією до гінеколога необхідно в будь-якому випадку, коли виділення або кровотеча з піхви спостерігаються довше, ніж добу, і супроводжуються спазмами або болем внизу живота.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.