Вагінальні виділення перед місячними — основні причини

загрузка...

У здорової жінки протягом всього менструального циклу спостерігаються слизові прозорі або злегка мутнуваті виділення. Інтенсивність вагінальних виділень безпосередньо пов’язана з фазою циклу і залежить від синтезованих гормонів. Крім того, протягом всього менструального циклу виділення можуть змінювати колір і консистенцію. Значні зміни зазнають і виділення перед місячними. Зміна характеру вагінальних білей напередодні менструації відбувається не тільки з фізіологічних причин, але і може свідчити про наявність гінекологічних захворювань.

Нормальні виділення

У нормі, у другій половині менструального циклу обсяг вагінальних виділень збільшується. Присутність у вагінальному мазку великої кількості паличок і лейкоцитів не відноситься до розряду патологій, якщо жінка не зазначає дискомфорту (свербіж і печіння в області зовнішніх статевих губ, біль під час статевого акту). Мутнуватий відтінок виділень свідчить про наявність у них слущенних епітеліальних клітин і трактується як нормальний показник білей. За два — три дні до менструації кількість вагінальних виділень зростає. У цей період жінка відзначає підвищену вологість статевих губ. Колір виділень напередодні менструації варіюється і індивідуальний у кожної жінки. Білі можуть бути жовтуватими, білими або каламутними. Консистенція виділень так само різна, можлива поява кремоподібні або киселеподібного білей. У нормальних вагінальних виділень перед місячними відсутній неприємний запах. Поява мажуть коричнюватих виділень за добу чи кілька годин перед менструацій говорить про її початок і також вважається нормою.

Патологічні виділення

Будь-які зміни виділень напередодні менструації, які супроводжуються неприємними відчуттями і дискомфортом вульви свідчать про наявність патологічного процесу:

 • Молочниця
 • Молочниця, або урогенітальний кандидоз, характеризується появою білих сирнистий виділень з кислим запахом. Жінка пред’являє скарги на свербіж і печіння зовнішніх статевих губ, які посилюються в нічний час і після статевого акту. Характерною особливістю урогенітального кандидозу є посилення або прояв симптомів захворювання перед і після менструації. Лікування молочниці проводиться протигрибковими препаратами.

 • Хронічний ендометрит
 • Хронічний ендометрит (запалення матки) найчастіше протікає безсимптомно або зі слабко вираженими проявами. Характерною ознакою захворювання є виділення, які з’являються перед місячними і мають вигляд «м’ясних помиїв». Крім того, такі виділення супроводжуються наявністю неприємного запаху (гнилі). Крім виділень жінку турбують тягнучі болі внизу живота, при огляді визначається хвороблива і злегка збільшена матка. Лікування хронічного ендометриту включає в себе протизапальну, імуностимулюючу та вітамінну терапію.

 • Ерозія шийки матки
 • Наявність білих або слизових виділень з білими прожилками свідчить про ерозію шийки матки. Нерідко захворювання проявляється червоними кров’яними виділеннями напередодні менструації або контактними кровотечами (після коїтусу, гінекологічного огляду). Ерозію шийки матки легко визначити візуально під час огляду шийки матки в дзеркалах. Лікування захворювання полягає у видаленні ерозії (припікання або лазеровапорізація).

 • Гіперплазія або поліпи ендометрію
 • Патологічні процеси ендометрію нерідко супроводжуються появою коричнюватих кров’янистих виділень за кілька днів до менструації. Також подібні виділення можливі при наявності аденоміозу (ендометріозу матки). Лікування гіперплазії та поліпів ендометрія полягає в їх хірургічному видаленні з подальшим призначенням гормонотерапії.

 • Цервіцит
 • Цервіцит (запалення шийки матки) характеризується появою рідких і водянистих виділень перед менструацією. Гнійний цервіцит проявляється густими, із зеленуватим відтінком виділеннями, які напередодні місячних посилюються. При цервіциті призначаються антибіотики як системно (всередину), так і місцево (вагінально).

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.