Вагінальні свічки — для контрацепції та лікування запалень

загрузка...

В даний час існує великий вибір лікарських препаратів для лікування захворювань. При цьому не менше значення, ніж хімічний склад препарату, має форма, в якій він надходить в організм людини. Залежно від форми введення даний препарат може надавати загальну або тільки місцевий вплив, тому лікарями використовуються різні форми лікарських препаратів в тих чи інших поєднаннях.

Лікарські препарати та їх форми

Ліками препаратами називають речовини, які використовують в готовому для застосування вигляді в певних дозах з метою лікування якого-небудь захворювання або для його профілактики.

Отримують ліки з лікарської сировини — рослин, органів і тканин різних тварин, продуктів життєдіяльності грибків і бактерій, деяких природних і синтетичних речовин. Більшість лікарських засобів одержують шляхом хімічного синтезу. В даний час на фармацевтичному ринку присутні кілька тисяч лікарських препаратів, що дозволяє лікарю вибрати найбільш підходяще ліки для даного хворого.

Лікарські препарати випускаються в різних формах для отримання різноманітного лікувального ефекту. Формою називається найбільш зручне для застосування стан ліків, в якому випускається лікарський препарат. Лікарські форми готують на фармацевтичних підприємствах (такі форми називаються офіцинальними) або в аптеках (магістральні форми). Вони можуть бути твердими (наприклад, таблетки), рідкими (наприклад, розчини), м’якими (наприклад, мазі, свічки), газоподібними (наприклад, засоби для наркозу). Один і той самий лікарський препарат може бути виготовлений в різних лікарських формах.

Лікарська форма — свічки

Свічки або супозиторії — дозована лікарська форма, призначена для введення в порожнину тіла, тверда при кімнатній температурі і розтікається при температурі тіла. Вони бувають як офіцинальними, так і магістральними. За способом застосування свічки діляться на ректальні (для введення в пряму кишку, вони частіше надають загальний вплив на організм) і вагінальні (для введення в піхву), які частіше надають місцеву дію. Ректальні свічки мають зазвичай форму конуса чи циліндра з загостреним кінцем масою близько 3 г і максимальним діаметром 1,5 см.

Вагінальні свічки

Вагінальні свічки за формою можуть бути сферичними, яйцевидними або плоскими із закругленим кінцем масою близько 4 р. Усі вагінальні свічки складаються з лікарських препаратів і основи, яка надає свічкам форму. В якості основи використовуються масло какао, сплави його з парафіном і жирами, рослинні та тваринні жири, які піддаються попередній обробці і так далі. Основа може бути також желатиново-гліцеринової, її виготовляють з медичного желатину, гліцерину і води.

У зв’язку з тим, що лікарські засоби, що містяться в свічках (в тому числі і вагінальних), можуть надходити в кров, при їх застосуванні необхідно суворо дотримуватися призначених дозувань.

Вагінальні свічки зазвичай призначаються для місцевого застосування з метою лікування запальних захворювань жіночих статевих органів і в якості місцевих контрацептивів.

Вагінальні свічки для лікування запальних захворювань жіночих статевих органів

Вагінальні свічки часто застосовуються для лікування запальних захворювань жіночих статевих органів, викликаних бактеріальною, грибковою та вірусною інфекцією. Жінка вводить вагінальну свічку в піхву ввечері, перед сном. Препарат розчиняється у піхві, вбиває інфекцію, а вранці виливається із статевих шляхів у вигляді рідини. Прикладом таких вагінальних свічок можуть бути свічки з бетадином, Гексикон і Пимафуцин.

Бетадин — протимікробний засіб широкого спектру дії, який чинить бактерицидну дію на бактерії (крім туберкульозної палички), гриби, найпростіші і віруси, у тому числі на ВІЛ. Потрапляючи на шкіру або слизові оболонки, бетадин виділяє активний йод, який з’єднується з білками клітин збудників інфекції і згортає їх, вбиваючи тим самим клітку. При місцевому застосуванні бетадин майже не всмоктується в кров.

Інший антисептичний препарат, який може використовуватися як для лікування, так і для профілактики запальних захворювань жіночих статевих органів — Гексикон. Він може бути використаний і для профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, після незахищеного статевого акту, якщо після нього пройшло не більше двох годин.

Для лікування грибкової інфекції (наприклад, молочниці) випускаються вагінальні свічки з Пимафуцин, який володіє гарною ефективністю і нетоксичний навіть у високих дозах.

Вагінальні свічки для контрацепції

Вагінальні свічки для контрацепції зазвичай містять речовини, що згубно діють на сперматозоїдів. До них відносяться вагінальні свічки фарматекс, Патентекс овал і т.д. Так, фарматекс — контрацептив для місцевого застосування, який не тільки руйнує сперматозоїди, в результаті чого вони втрачають здатність запліднювати яйцеклітину, але і надає антисептичну дію.

Користуючись вагінальними свічками, не варто все ж забувати, що будь-які ліки може як лікувати, так і надавати побічна дія, тому застосовувати його потрібно суворо за показаннями.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.