Вагінальна кровотеча — якщо місячні повертаються коли їх не чекали

загрузка...

Будь-яка жінка звикла до щомісячних кровотеч — так задумано природою і нікого не шокує. Але іноді трапляється, що менструація була зовсім недавно, і ніби вирішила повернутися, не чекаючи початку нового циклу. Тільки піхвові кровотечі в середині циклу — це зовсім не менструація, а сигнал наявності певних проблем. Це можуть бути з коливання гормонального фону через хвороби, прийому оральних контрацептивів або фактори, пов’язані з фізичним впровадженням в статеву систему.

Якщо жінка використовує різні методи запобігання небажаній вагітності, вона повинна бути готова до того, що може статися позапланове кровотеча. Іноді після постановки спіралі або початку прийому контрацептивів трапляється кровотеча протягом двох-трьох циклів, яке потім зникає, і це вважається нормальним явищем. Причому інтенсивність може бути різною — від фарбує виділень до рясного повноцінного кровотечі. У курящих жінок ризик отримати таке кровотеча набагато вище, ніж у некурящих.

Інші причини, що провокують кровотеча в середині циклу: порушення роботи щитовидної залози, нераціональне харчування (жорстка дієта), зсув внутрішньоматкової спіралі, механічне пошкодження тіла матки або піхви, онкологічні захворювання статевих органів.

Так як іноді вагінальна кровотеча може виявитися безпечним, є сенс дочекатися, поки пройде два-три цикли, перш ніж бити тривогу, — можливо, воно припиниться. Поки воно триває діяти потрібно також як і при менструації, використовуючи гігієнічні засоби.

Паралельно потрібно переглянути свій спосіб життя. Якщо ви курите, ризик кровотечі збільшується, так що по можливості потрібно потихеньку позбавлятися від шкідливої звички, тим більше що вона провокує такі наслідки. Харчування має бути повноцінним — не позбавляйте організм поживних речовин, і він не буде кричати про допомогу таким способом.

 • Якщо через вказаний період кровотеча продовжує повертатися, слід приймати більш серйозні міри. Негайно звертайтеся до гінеколога, який допоможе визначити причину і подальше лікування.
 • Якщо кровотеча є результатом контрацепції, лікар запропонує альтернативні методи запобігання вагітності, більш відповідні організму.
 • Якщо при кровотечі ви помічаєте виділення бурого або жовтуватого кольору, це говорить про запальний процес в статевих органах, що вимагає негайного лікування.
 • Ультразвук визначить наявність поліпів і фіброїд на тілі матки або на яєчниках, які можуть стати причиною кровотечі.

  Для найбільш точного визначення витоків такого відхилення потрібно взяти аналізи крові на рівень гормонів, а також мазки, які допоможуть визначити наявність інфекції статевих органів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.