Утрожестан — свічки: вагінальні капсули

загрузка...

Утрожестан випускається тільки в капсулах, але ці капсули можна застосовувати, як всередину, так і місцево, як вагінальні свічки. Це дуже зручно в порівнянні з прогестероном, який випускається тільки у вигляді масляного розчину для ін’єкцій, а ін’єкції ці дуже болючі.

Дія Утрожестан при інтравагінальному введенні

Утрожестан випускається в капсулах по 100 і 200 мг. Введені в піхву капсули Утрожестану розсмоктуються досить повільно, і максимальна концентрація прогестерону в крові при цьому досягається тільки через два-шість годин. При дворазовому введенні препарат діє протягом доби. Але прогестерон швидко (вже через годину після введення) накопичується в матці, що викликає швидке відновлення правильного функціонування ендометрію (внутрішньої оболонки порожнини матки) і перехід її з фази збільшенні в об’ємі (проліферації) у фазу виділення секрету. Після початку вагітності прогестерон підтримує оптимальне для розвитку зародка стан ендометрію.

Інтравагінальне введення капсул Утрожестану під час вагітності (в I і II триместрах) сприяє більш активному придушення скорочувальної здатності матки і попередження переривання вагітності.

Показання для інтравагінального введення капсул Утрожестану

Капсули Утрожестану можна одночасно приймати всередину і вводити інтравагінально — дозу препарату призначає при цьому лікар. Іноді капсули застосовуються тільки інтравагінально, наприклад, якщо в жінки є протипоказання для їх прийому всередину (хвора печінка) або при розвитку виражених побічних ефектів у вигляді сонливості.

Введення капсул Утрожестану в піхву показано при замісної терапії (наприклад, якщо у жінки не функціонують яєчники), підготовці до екстракорпорального запліднення, порушеннях другої фази менструального циклу, передчасне припинення менструацій, безплідді, обумовленому недостатнім вмістом прогестерону, загрозі переривання вагітності в I і II триместрах, а також для попередження гормональних захворювань, викликаних надлишком естрогенів (мастопатії, міоми матки, ендометріозу).

Як правильно застосовувати

Утрожестан в будь лікарській формі призначається тільки лікарем, він же визначає дозу і тривалість введення препарату, а також шлях його введення в організм жінки. Капсули Утрожестану вводять глибоко в піхву, якщо в цьому виникає необхідність, то використовують для введення аплікатор. Стандартна доза Утрожестан — 200 мг на добу (по 100 мг двічі на день). Після початку лікування лікар спостерігає за жінкою і при необхідності коректує дозу.

При порушеннях менструального циклу, пов’язаних з дефіцитом в організмі прогестерону, утрожестан вводять у піхву по капсулі двічі на день протягом десяти днів другої половини менструального циклу (з 16-17-го по 25-26-й день циклу).

Якщо яєчники у жінки зовсім не функціонують, то утрожестан вводять вводять у піхву по 100 мг на день на 13-й і 14-й дні циклу, потім дозу збільшують до 100 мг двічі на день і вводять з 15-го по 25 -й день циклу. З 26-го дня менструального циклу і після початку вагітності доза Утрожестан збільшується на 100 мг на добу щотижня, поступово досягаючи максимально допустимої (600-800 мг на день, розділених на три прийоми). Таке дозування може застосовуватися протягом двох місяців.

При загрозі викидня, а також для попередження звичних викиднів на тлі нестачі прогестерону, утрожестан призначають в I і II триместрах вагітності (до 20-го тижня) по 200-400 мг на день — по капсулі 100 або 200 мг двічі на день .

Протипоказання для введення капсул у піхву

Введення Утрожестану в піхву протипоказано при індивідуальній непереносимості компонентів препарату, кровотечах та кровомазання (якщо причина їх не встановлена), неповних абортах (коли зберегти дитину вже неможливо), порфірії (важкому природженому порушенні обміну речовин), гормонозалежних пухлинах молочних залоз і статевих органів жінки.

З обережністю вводять утрожестан при хронічній печінкової і ниркової недостатності, тромбозах, варикозному розширенні вен, захворюваннях серця і кровоносних судин, цукровому діабеті, бронхіальній астмі, епілепсії, мігрені, депресіях, порушеннях жирового обміну, в III триместрі вагітності (загроза підвищеного навантаження на печінку).

Побічні ефекти

Загальні побічні ефекти зазвичай розвиваються при прийомі Утрожестану всередину, при інтравагінальному введенні їх майже не буває. Тим не менш, можливі такі побічні ефекти, як зменшення тривалості менструального циклу, міжменструальні кровотечі і кровомазання. Найчастіше ці побічні ефекти виникають при передозуванні препарату і проходять при зменшенні дози. Можливі також алергічні реакції.

Утрожестан — це гормональний препарат і призначати його може тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.