Утрожестан при загрозі викидня — допоможе при своєчасному призначенні

Утрожестан сьогодні є одним з основних препаратів для попередження самовільних викиднів. Випускається він у зручній формі у вигляді капсул, які можна приймати всередину і вводити в піхву в залежності від того, як призначить лікар. Призначають утрожестан і на початкових етапах викидня.

Чому може виникнути загроза викидня і стадії викидня

Викидень найчастіше виникає при поєднанні кількох причин. Це можуть бути аномалії будови матки, генетичні особливості організму жінки, імунологічні та гормональні порушення, будь-які захворювання та інтоксикації, стреси, високі фізичні і психічні навантаження, ускладнення вагітності.

Мимовільний викидень ділиться на п’ять стадій або фаз: загрозливий викидень, що починається викидень, аборт в ходу, повний і неповний аборти. Загрозливий викидень являє собою посилення рухової активності мускулатури матки. У цей період плід і його плодові оболонки не страждають і залишаються прикріпленими до стінки матки. Але жінка при цьому випробовує болі, іноді сильні, в нижній частині живота і в попереку. Почався викидень — це часткове відділення плодового яйця від стінки матки. Болі в цей період можуть посилюватися і з’являтися незначні кров’янисті виділення. У ці дві перші стадії ще можливо за допомогою лікування зберегти дитину.

Надалі починається аборт в ходу з повним відривом плодового яйця від стінки матки, неповний і повний аборт, всі вони супроводжуються болями, кровотечею і є вже незворотними: врятувати плід на цих стадіях аборту вже неможливо.

Як впливає утрожестан на вагітну жінку

Діючою речовиною Утрожестану є жіночий статевий гормон прогестерон, який здійснює гормональну підтримку вагітності, в тому числі активно пригнічує скорочення матки. Саме тому утрожестан призначається при загрозі викидня, коли матка знаходиться в підвищеному тонусі (гіпертонусі), а також при перших двох стадіях самовільного викидня. Призначають утрожестан також для профілактики звичного викидня.

Призначення Утрожестану звичайно потрібно в I і II триместрах вагітності на термінах до двадцяти тижнів. Пізніше утрожестан намагаються вже не призначати, оскільки це створює підвищене навантаження на печінку. Але іноді при вираженій загрозі передчасних пологів його все ж призначають в кінці вагітності.

Призначення препарату

При загрозі мимовільного викидня або для його попередження при наявності гіпертонусу матки на тлі недостатнього вмісту в організмі прогестерону утрожестан зазвичай призначають всередину або вагінально. Іноді лікар призначає поєднання прийому капсул всередину і інтравагінального введення. Таке лікування призначається в I і II триместрах вагітності (до двадцятого тижня) по 100-200 мг двічі день.

Якщо виникає загроза передчасних пологів в кінці вагітності, утрожестан призначають по 400 мг двічі на день до зникнення загрози передчасних пологів. Але доза може бути й іншою — її підбирає лікар, так само, як і тривалість прийому прогестерону. Як тільки ознаки початку передчасних пологів пройдуть, утрожестан призначають в індивідуально підібраній підтримуючій дозі.

Передозування

Передозування Утрожестану часто проявляється у вигляді пригнічувальної дії на центральну нервову систему. Жінка відчуває млявість, сонливість. Через певний час після прийому всередину капсул Утрожестану у неї може з’явитися запаморочення — зазвичай це трапляється через один — три години, коли концентрація прогестерону в крові досягає максимуму.

Спеціального лікування такий стан не вимагає, потрібно просто відкоригувати дозу утрожестан.

У яких випадках утрожестан вагітним жінкам не призначають

Самим серйозним протипоказанням для призначення Утрожестану є підвищена згортання крові і схильність до тромбоутворення. Утрожестан може посилити схильність до тромбоутворення, що дуже небезпечно під час вагітності.

Не призначають утрожестан і вагітним жінкам, які страждають важкими захворюваннями печінки, у тому числі порфірію — вродженим порушенням обміну.

Не можна призначати утрожестан при неповному викидні, коли плід уже відокремився від стінки матки і є нежиттєздатним. Якщо призначити в цей період утрожестан, то він придушить скорочення матки і в її порожнині залишаться частини плода або плодові оболонки, що призведе до запалення і кровотеч.

З обережністю утрожестан призначається при артеріальній гіпертензії (стійкому підвищенні артеріального тиску), порушеннях функції нирок, цукровому діабеті, бронхіальній астмі, епілепсії, мігрені, депресії, порушення жирового обміну.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.