Утрожестан при вагітності: безпечний гормональний препарат

Утрожестан часто призначають при вагітності. Наскільки це необхідно і безпечно для самої вагітної жінки та її дитини? Адже не секрет, що багато жінок бояться приймати будь-які пігулки, навіть якщо їх призначив лікар. Але якщо зрозуміти механізм дії цього препарату під час вагітності, то всі питання відпадають самі собою.

Гормональне забезпечення вагітності

Під час вагітності починає активно виділятися жіночий статевий гормон прогестерон. Головним завданням прогестерону є підготовка порожнини матки до впровадження зародка і збереження вагітності.

Стінки матки, як відомо, складається з трьох шарів: внутрішнього (слизової оболонки), середнього (м’язової оболонки) і зовнішнього. Під час вагітності розростається внутрішній шар, так як туди впроваджується зародок, і м’язовий шар, в якому збільшується число м’язових волокон, і кожне волокно нарощує свій об’єм. В результаті цього процесу м’язи матки починають мимоволі скорочуватися, що може призвести до викидня.

Але в організмі передбачений механізм, які попереджає скорочення мускулатури матки, — це вплив прогестерону. Прогестерон пригнічує активність гладкої мускулатури внутрішніх органів, у тому числі мускулатури матки. Якщо прогестерону виробляється в організмі недостатньо, то матка часто знаходиться в стані гіпертонусу — підвищеного тонусу м’язів. У такому випадку може допомогти додаткове введення в організм прогестерону. Але незручність традиційного прогестерону полягає в тому, що вводити його можна тільки у вигляді ін’єкцій, в таблетках його не буває. А так як курс лікування тривалий, іноді включає в себе перший і другий триместри вагітності (тобто аж до 24 тижня включно), то це, звичайно ж, для вагітної жінки важко.

Утрожестан — адекватний замінник прогестерону

Сьогодні при загрозі переривання вагітності призначають утрожестан — натуральний мікронізований прогестерон, який можна приймати всередину в ідеї капсул або вводити ці ж капсули в піхву.

Утрожестан сприяє:

 • формуванню нормальної слизової оболонки порожнини матки, сприяючи переходу клітин слизової оболонки від простого розмноження спочатку до секретірованію, а потім в стан, необхідний для правильного розвитку зародка;
 • зниженню збудливості і скорочень мускулатури матки та маткових труб;
 • стимуляції молочної залози, що сприяє її підготовці до грудного вигодовування;
 • блокування секреції інших гормонів, у тому числі гормонів гіпофіза, жіночих статевих гормонів естрогену і чоловічих статевих гормонів андрогенів, пригнічення дозрівання нової яйцеклітини і овуляції;
 • збільшенню виділення сечі — за рахунок стимуляції наднирників.
 • Утрожестан при вагітності абсолютно нешкідливий, він не викликає збільшення ваги тіла, затримки рідини в організмі, підвищення кров’яного тиску і вад розвитку у плода.

  Тривалість і форму прийому Утрожестану встановлює лікар на підставі огляду жінки та дослідження крові на гормони. Найчастіше прийом Утрожестану обмежують першому триместрі (перші 12 тижнів) вагітності, але в деяких випадках тривалість курсу продовжується до кінця другого триместру. Відміняють препарат поступово, так як різка відміна може викликати сплеск м’язових скорочень матки і викидень.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.