Утрожестан — коригує дефіцит прогестерону

Активним компонентом Утрожестану є прогестерон, натуральний жіночий статевий гормон. У поєднанні з іншим жіночим гормоном, естрогеном, він застосовується в замісної гормональної терапії.

Що таке замісна гормональна терапія

У період перед настанням менопаузи яєчники починають виробляти все менше гормонів, в результаті чого рівень естрогену в крові знижується. Низький рівень естрогену приводить до появи таких симптомів, як нерегулярні місячні, підвищене потовиділення ночами, різкі безпричинні перепади настрій, сухість і свербіж у піхві.

Для полегшення цих симптомів призначається прийом естрогену. Одночасний прийом прогестерону необхідний, тому що естроген стимулює зростання внутрішньої оболонки стінки матки (ендометрію), а це може призвести до раку ендометрія. Прогестерон зменшує вплив естрогену на ендометрій і знижує ймовірність розвитку раку, хоча і не може захистити від нього повністю. Таке лікування називається комбінованої замісної гормональної терапією.

Естроген приймають протягом усього курсу терапії.

Як приймати утрожестан?

Утрожестан можна приймати двома способами.

 • Перший варіант: прийом капсул Утрожестану, що містять 200 мг прогестерону один раз в день перед сном протягом дванадцяти днів у другій половині циклу (наприклад, з п’ятнадцятого дня по двадцять шостий). При цьому протягом тижня після закінчення прийому Утрожестану починається кровотеча, схоже на менструальна.
 • Другий варіант: приймати капсули Утрожестану, що містять 100 мг прогестерону, щодня з першого по двадцять п’ятий день циклу. Кровотеча при цьому або дуже незначне, або зовсім відсутній.
 • Утрожестан потрібно приймати перед сном на порожній шлунок. Не їжте як мінімум за три години до сну. Цей препарат викликає запаморочення і сонливість, саме тому відразу після прийому рекомендується лягти спати.

  Жінкам, які проходять замісну гормональну терапію в будь-якій формі, потрібно регулярно обстежуватися у гінеколога.

  Ризики прийому Утрожестану

  Перш ніж починати терапію, важливо усвідомити всі пов’язані з нею ризики. Одна з найбільших її небезпек полягає в тому, що у пацієнток під час гормональної терапії значно зростає ризик розвитку раку грудей. Необхідно ретельно обміркувати користь терапії і пов’язані з нею ризики, перш ніж приступати до прийому гормональних медикаментів. Протягом всього курсу лікування потрібно регулярно робити мамограму і звертатися до лікаря при виявленні будь-яких змін в структурі грудей.

  Крім того, у жінок, які проходять замісну гормональну терапію, трохи збільшується ризик інсульту і утворення згустків крові у венах. Імовірність розвитку цих захворювань ще вище у пацієнток з такими факторами ризику, як інсульт в сімейному анамнезі, куріння, ожиріння, певні захворювання крові. Якщо лікар вирішить, що проходити терапію для вас занадто ризиковано, не наполягайте — вона дійсно не так нешкідлива, як хотілося б пацієнтам.

  Ризик утворення згустків крові у венах (тромбоемболії) може тимчасово збільшитися після травм, хірургічних операцій і тривалих періодів часу, проведених без руху (в тому числі, подорожі в автобусі або в літаку тривалістю більше п’яти годин). Часто лікарі радять припинити прийом утрожестан і естрогену перед плановою операцією (зазвичай за 4-6 тижнів), особливо якщо операція буде проводитися на органах черевної порожнини або нижніх кінцівках). Якщо вам належить тривала подорож, заздалегідь поговоріть з лікарем про доцільність продовження терапії в цей період.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.