Утрожестан і місячні — допоможе або зашкодить?

загрузка...

Діючою речовиною Утрожестану є жіночий статевий прогестерон, який визначає зміни в жіночому організмі під час другої половини менструального циклу. Недолік цього гормону призводить до безпліддя. А якщо прогестерону недостатньо під час вагітності, це може викликати мимовільний викидень.

Фази менструального циклу

Менструальний цикл має дві фази, естрогенових і прогестеронових, але деякі клініцисти виводять в окрему фазу овуляцію і тоді фаз виходить три.

Починається менструальний цикл з першого дня чергової менструації — саме з цього моменту починає дозрівати чергова яйцеклітина в яєчнику. Дозріває вона під впливом фоллікулстімулірующего гормону гіпофіза (ФСГ). Яйцеклітина дозріває в особливому бульбашці — фолікулі, клітини якого у міру дозрівання яйцеклітини секретують все більше жіночих статевих гормонів естрогенів. Під дією естрогену в жіночому організмі відбуваються різні зміни, так у порожнині матки розростається слизова оболонка (ендометрій). Коли яйцеклітина дозріває, кількість естрогену досягає свого піку і це сприяє зміні гормонального фону: кількість вироблюваного гіпофізом ФСГ зменшується, але починає вироблятися інший гормон — лютеінезірующій (ЛГ), під впливом якого фолікул лопається і яйцеклітина виходить з яєчника. Цей процес називається овуляцією. Надалі яйцеклітина потрапляє в маткову трубу, де може відбутися її запліднення сперматозоїдом.

Овуляція відбувається в середині менструального циклу, на 14-16 день при 28-денному циклі. Після овуляції починається друга половина менструального циклу, коли «царює» прогестерон. Прогестерон виробляється тимчасової залозою внутрішньої секреції жовтим тілом, що утворюється на місці лопнув фолікула. Кількість прогестерону спочатку наростає, під його впливом припиняється збільшення в об’ємі ендометрію і він починає виробляти секрет, який необхідний для розвитку зародка у разі настання вагітності. Але якщо вагітність не наступає, то прогестерону виробляється все менше, гормональна підтримка падає, і слизова оболонка порожнини матки відторгається, що супроводжується менструальною кровотечею. У цей же день починається дозрівання нової яйцеклітини, тобто починається новий менструальний цикл.

За яких порушеннях менструального циклу призначається утрожестан

Утрожестан призначається при захворюваннях і станах, викликаних недоліком прогестерону в другій фазі менструального циклу. До таких захворювань відносяться порушення менструального циклу, які супроводжуються безпліддям і невиношуванням вагітності. Невиношування вагітності на фоні недостатності прогестерону проявляється звичними викиднями, так як прогестерон при нормальному перебігу вагітності пригнічує скоротливу активність мускулатури матки і попереджає можливі викидні. У таких випадках капсули Утрожестану вводять глибоко у піхву двічі на добу у добовій дозі 200-400 мг, яку розподіляють на два прийоми. Проводяться такі курси після овуляції. Розрахувати день овуляції в даному випадку допомагає лікар, він же розрахує дозу і тривалість прийому утрожестан.

Утрожестан призначається і в тому випадку, якщо в організмі виробляється занадто багато естрогену — прогестерон пригнічує вироблення естрогену. До таких захворювань мастопатія, міома матки, передменструальний синдром і деякі інші стани.

Безпліддя може бути викликане недостатністю гормонального фону, як у другій, так і в першій фазі менструального циклу, у такому випадку говорять про тотальне зниження функції яєчників. Недостатність функції яєчників може проявлятися передчасно наступаючої менопаузою. Замісна терапія призначається і за відсутності яєчників (наприклад, при їх видаленні) або якщо вони зовсім не функціонують. У таких випадках призначають як прогестерон, так і естрогени.

Замісна терапія у жінок з нефункціонуючими або віддаленими яєчниками проводиться на фоні терапії естрогенами. Капсули прогестерону при цьому вводяться в піхву за певною схемою. При інтравагінальному введенні утрожестан у великій кількості потрапляє безпосередньо в стінку матки, що дуже важливо при нефункціонірующіх яєчниках.

Стандартне призначення Утрожестану з 16-17 по 25-26 день менструального циклу нормалізує менструальний цикл у тому випадку, якщо він порушився.

Крім того, утрожестан призначають в процесі підготовки до екстракорпорального запліднення, коли пригнічується власна гормональна активність жінки і створюється штучний керований гормональний фон.

Утрожестан — це препарат, який допоможе жінці позбавитися від безпліддя, виносити і народити дитину.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.