Утрожестан і алкоголь — знизить ефективність лікування

загрузка...

Утрожестан — це лікарський препарат, активним діючою речовиною якого є жіночий статевий гормон прогестерон. Призначається він в тому випадку, коли в організмі виробляється недостатньо прогестерону, що призводить до різних порушень в організмі жінки.

Для чого призначається утрожестан

Утрожестан призначається в тому випадку, коли відбувається порушення другої фази менструального циклу через недостатній секреції прогестерону. Порушення другої фази менструального циклу можуть призводити до безпліддя.

Утрожестан показаний при таких гормональних порушеннях, як передменструальний синдром (порушення з боку центральної нервової системи перед менструацією), дисменорея (дуже хворобливі менструації), порушення менструального циклу внаслідок порушення або відсутності овуляції (рідкісні і мізерні менструації або повна їх відсутність), міжменструальні кровотечі.

Його призначають при мастопатіях — розростання в молочних залозах сполучної тканини і кіст, які розвиваються на тлі надлишкового утворення в організмі жіночих статевих гормонів естрогенів (утрожестан пригнічує надлишковий синтез естрогенів).

Під час клімаксу, після настання менопаузи або при нефункцінірующіх яєчниках утрожестан призначають разом з естрогенами в якості замісної терапії. Під час підготовки до екстракорпорального запліднення утрожестан призначають замість власного прогестерону жінки (його синтез пригнічується) для створення керованого менструального циклу.

Нарешті, утрожестан застосовується для профілактики розвитку гормонозалежних захворювань — міоми матки і ендометріозу, а також для підтримки вагітності і попередження викидня.

Всі ці стани звичайно дуже турбують жінку, так як призводять або до безпліддя, або до захворювань жіночої статевої сфери, що мають неприємні наслідки.

Чи можна поєднати прийом утрожестан і алкоголю

Для того, щоб вилікувати або попередити всі вищеперелічені стану, жінка повинна неухильно виконувати всі призначення лікаря. Але чи можна при цьому вживати алкоголь?

В інструкції, розробленої групою фармацевтичних компаній Безен Хелска, що випускає утрожестан, нічого не говориться про те, чи можна поєднувати прийом цього препарату з алкоголем, тому, швидше за все, ніякої важкої екстреної ситуації при такому поєднанні не відбудеться. Більш докладно таке суміщення фармацевтичними фірмами зазвичай не досліджується, тому ніхто абсолютно точно не зможе сказати, як саме одночасний прийом утрожестан і алкоголю відіб’ється на тій чи іншій жінці.

Зате добре відомо дію алкоголю на організм. Це речовина, яка надає токсичну дію на центральну нервову систему. Як алкоголь подіє на складні нейрогуморальні зв’язки, які існують між головним мозком і репродуктивною системою конкретної жінки можна тільки здогадуватися: занадто багато в цьому зв’язку окремих ланцюжків, кожна з яких може порушитися під дією алкоголю.

Навряд чи це буде якесь сильне порушення, швидше за все, жінка його і не помітить, але саме таке дрібне порушення може призвести до чергового гормональному збою і до того, що все лікування піде нанівець.

Крім того, алкоголь стимулює роботу надниркових, збільшується секреція їх гормонів — адреналіну, кортизону, альдостерону. Це змушує працювати організм жінки в умовах стресу, що в свою чергу може змінити його ставлення (реактивність) до різних лікарських препаратів, у тому числі до утрожестану. При цьому дози препарати, ефективні в звичайних умовах, можуть бути неефективними або, навпаки, викликати передозування.

Жінка повинна знати, що поєднання алкоголю з лікарськими препаратами призводить до різних, зазвичай негативним і важко передбачуваним наслідків. Тому, якщо рішення про початок лікування було прийнято серйозно і від прийому Утрожестану очікується позитивний ефект, ризикувати і нівелювати цей ефект алкоголем немає сенсу.

Чи можуть при застосуванні алкоголю на фоні лікування утрожестаном виникнути екстрені ситуації?

Рідко, але можуть. Їх, як мінімум, дві. Так, прийом Утрожестану потенціює дію гіпотензивних (що знижують артеріальний тиск) препаратів, а алкоголь на початку його прийому може різко розширити кровоносні судини і також знизити артеріальний тиск. Поєднання цих речовин може призвести до втрати свідомості і навіть до колапсу. Але це трапляється рідко і зазвичай при схильності до низького тиску або до його різкій зміні (наприклад, під час клімаксу).

Ще одна ситуація пов’язана з печінкою: утрожестан робить деякий негативний вплив на печінку, а алкоголь може значно потенціювати (підсилити) його, що призведе до важких поразок печінки в тому випадку, якщо вже існує її якийсь непомітно протікає захворювання.

прийом Утрожестану з алкоголем краще не поєднувати.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.