Успіхи у галузі лікування псоріазу

Лікування псоріазу просунулося далеко вперед за останні десять років. Це гарна новина для 7,5 мільйона людей, що мають це складне шкірне захворювання. Щороку з’являється новий метод лікування або препарат, застосування яких приносить успіхи в боротьбі із захворюванням.

Так чи може одне з цих нових ліків допомогти і вам? Це буде залежати від того, наскільки важка стадія хвороби у вас. Багато людей можуть контролювати це захворювання за допомогою препаратів місцевого застосування або фототерапії. Іншим потрібно більш серйозне лікування.

Лікарі схильні до використання покрокового методу лікування: вони починають з легких кремів і фототерапії. Якщо це не допомагає, то вони вдаються до систематичного застосування медичних препаратів. Вам завжди запропонують скористатися давно відомими, недорогими засобами перед тим, як перейти до більш новим лікам. В результаті чого багато людей просто залишаються недолікованих. Так що ви самі повинні бути адвокатом з вашим лікарем і страховою компанією. Майте це на увазі, дізнаючись більше про досягнення в лікуванні псоріазу та нових препаратах, коли будете шукати цю інформації в різних джерелах.

Досягнення в місцевому лікуванні та фототерапії

В останні роки досягнення в галузі місцевого лікування пропонують нові способи нанесення всіх цих кремів і мазей. Спреї, піни і шампуні, а також вдосконалені гелі та мазі — багато хто з них лікують великі і більш ніжні ділянки шкіри легше, ефективніше і безпечніше.

Фототерапія зараз доступна у більш сфокусованої формі під назвою терапія вузькосмуговими ультрафіолетовими променями спектра B. Вона зменшує ризик захворювання на рак шкіри.

Люди з локалізованим захворюванням можуть отримувати лікування на певний пляма на шкірі. Ще один метод являє собою комбінування світла ультрафіолетових променів спектра А з фотосенсибілізатором (псораленом).

Ультрасучасні біологічні методи лікування

Деякі з найбільш просунутих методів лікування псоріазу останнім часом пов’язані із застосуванням біологічних медичних препаратів. У той час як старі лікарські препарати пригнічують імунну систему в цілому, нові біологічні препарати наносять цілеспрямований удар на імунну систему з меншими побічними ефектами. Біопрепарати створюються з живих клітин, і вони блокують протеїни (цитокіни) або різновид імунних клітин (Т-лімфоцити).

Біопрепарати доцільні для людей, у яких захворювання поширене на великих ділянках шкіри, або якщо воно сильно впливає на їхнє повсякденне життя. Біопрепарати дають можливість для тривалого лікування та змінюють життя багатьох пацієнтів на краще.

Біологічні компоненти цікаві не тільки тим, що забезпечують хороший контроль, але ще й тому що заповнили собою певний вакуум. Наприклад, вони безпечніше, ніж застарілі ліки для жінок, які хочуть завагітніти. А багато біопрепарати лікують також і псоріатичний артрит.

Що викликає псоріаз

Псоріаз перетворює клітини вашої шкіри в тип А — це коли клітини дозрівають в п’ять разів швидше, ніж клітини нормальної шкіри. І на відміну від звичайної клітини шкіри, яка відпадає з часом, ці клітини нагромаджуються на поверхні шкіри навіть швидше, ніж сніг в заметі. Чому ж це відбувається? Що змушує клітини виходити з ладу?

Причини псоріазу досі залишаються загадкою. Хоча, схоже, що причина криється у взаємодії генів з ініціюючим чинником. Дослідники вважають, що псоріаз розвивається, коли щось помилково спрацьовує в імунній системі. А в псоріатичному артриті — псоріазі, що вражає суглоби — грають роль генетичний фактор і фактор навколишнього середовища.

Імунна система: основні причини псоріазу

Спочатку псоріаз вважався гіперпроліферативних захворюванням. Іншими словами, вважалося, що просто шкіра виробляла занадто багато шкіри. Тому велика частина лікування була спрямована саме на цю проблему.

Але в 1979 році щасливий випадок пролив світло на справжню причину. Дослідники помітили, що люди, яким пересаджували кістковий мозок з якихось інших причин, позбавлялися також і від псоріазу, коли їм давали ліки для придушення імунної системи. Тепер вчені знають, що псоріаз — це аномалія або порушення роботи імунної системи. Точніше кажучи, тепер їм відомо, що Т-клітини, різновид білих кров’яних тілець, є корінною причиною всього цього. Вони переростають і атакують ділянку шкіри, уражений псоріаз. Якщо зробити біопсію клітин псоріазу та подивитися на них під мікроскопом, можна побачити багато Т-клітин, що знаходяться внизу плями.

Замість захисту тіла від збудників хвороби, як це зазвичай відбувається, імунна система у хворого на псоріаз сприяє запаленню і швидкому зростанню клітин шкіри. У нормальному вигляді тіло звільняє протеїни під назвою цитокіни, яка використовує імунна система для відправки сигналів. Але у випадку з псоріазом цитокіни отримують свої сигнали змішаними. Клітини шкіри нагромаджуються, шкіра потовщується, ділянку шкіри червоніє із збільшенням запалення і посиленням кровообігу.

Багато з новітніх методів лікування спрямовані на спробу стримати або блокувати активність Т-клітин, які викликають гіперпроліферативних шкіри. Що ж насправді викликає активність Т-клітин або змушує їх бути в бойовій готовності, до кінця ще не зрозуміло. Але гени таки можуть мати пряме відношення до цього.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.