Ускладнення після протезування: алергии — не найстрашніше

загрузка...

На щастя, у більшості пацієнтів протезування проходить без ускладнень, але іноді виникають проблеми. Якими вони можуть бути?

Інфекція зубних імплантатів

Це серйозне ускладнення, яке вимагає негайного лікування. Причиною інфекції може бути порушення техніки безпеки під час операції з протезування зубів. У розвинених країнах, однак, це трапляється дуже рідко.

Виготівники зубних імплантатів роблять все можливе, щоб уникнути попадання бактерій на свою продукцію. Втім, і в роті людини живе безліч бактерій, які можуть стати збудниками інфекції. Для лікування цього ускладнення може бути призначений прийом антибіотиків; в деяких випадках для усунення інфекції потрібна операція.

Відторгнення зубних імплантатів

Наш організм для нашої власної захисту відторгає те, що він вважає чужорідним. Це може відбуватися в різних випадках, у тому числі — після протезування зубів. Як правило, першою ознакою цього ускладнення є запалення ясен навколо імплантату — це означає, що імунна система атакує ці тканини. У більшості випадків зубний імплантат, відторгається організмом, доводиться видалити.

Перевантаження зубних імплантатів

Про перевантаження зубних імплантатів говорять, коли на протез доводиться надмірно велике навантаження. Це може статися, наприклад, якщо в пацієнта відсутній кілька зубів, але замінили імплантатами лише деякі з них. Як правило, це робиться з фінансових причин. У будь-якому випадку, імплантат виявляється перевантажений і рано чи пізно для вирішення проблеми потрібні додаткові стоматологічні процедури.

Перевантаження зубних імплантатів може статися і в тому випадку, якщо під час протезування були допущені помилки — наприклад, імплантат виготовлений не цілком вдало, або встановлений неправильно. Так може статися, якщо до протезування пацієнт втратив значну частину зуба, або якщо стоматолог недостатньо професійний.

Пошкодження зубного імплантату

Протез, незалежного від того, з якого матеріалу він зроблений, може серйозно пошкодити, через що постраждає його функціональність. Незважаючи на те, що сьогодні зубні протези роблять максимально міцними, вірогідність їх пошкодження все одно існує. З цим ускладненням потрібно якомога швидше звертатися до стоматолога.

Запалення після зубного протезування

Запальні процеси в області встановленого протеза можуть починатися з різних причин, не тільки в результаті протезування. Однак при появі ознак запалення потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.