Ущільнення в піхві — не терзати здогадками

загрузка...

Іноді трапляється, що жінка під час проведення гігієнічних процедур або ще якимось чином, виявляє в себе в піхві ущільнення. До лікаря їй чогось йти страшно, і вона починає терзати себе різними страхами з приводу своєї знахідки, доходячи в думках мало не до раку. Щоб не доводити себе до нервового стресу, краще відразу звернутися за медичною допомогою, так як в деяких випадках ця допомога необхідна.

Найчастіші причини ущільнення в піхву

Причин, звичайно багато, перераховувати їх всі недоцільно, часто зустрічаються з них:

 • шийка матки (багато жінок приймають її за невідому ущільнення, хоча розпізнати її досить просто: шийка матки безболісна, щодо рухлива, розташовується cпереді);
 • бартолініт (запалення бартолінової залози);
 • кіста піхви;
 • твердий шанкр (ознака первинного сифілісу, щільний, безболісний, в діаметрі не більше одного сантиметра).
 • Бартолініт

  Бартолініт, або запалення великої залози передодня піхви, викликається різними мікроорганізмами, зазвичай це: гонококи, стафілококи, стрептококи і трихомонади. Локалізація бартолинита не в самому піхву, а в його напередодні (у великої статевої губи) і частково в нижній третині піхви. Виникає закупорка протоки бартолінової залози, вміст її накопичується, розтягуючи залозу, а потім може нагноюватися.

  Причини виникнення

  Причини бартолинита криються в його інфекційному походження:

 • порушення або недотримання особистої гігієни;
 • зниження імунітету;
 • порушення функції самоочищення піхви;
 • венеричні захворювання;
 • безладне статеве життя (зневага презервативом).
 • Клінічна картина

  Захворювання починається з ущільнення залози. Потім залоза збільшується в розмірах, викликаючи невелике печіння і легке поколювання. При відсутності лікування відбувається нагноєння. Характерними ознаками його є сильна, майже нестерпний біль, набряк і почервоніння залози, дотику до великої статевої губі болючі, хвора займає вимушене положення, майже не може ходити, чи йде, широко розставляючи ноги. Приєднується виражена інтоксикація: підвищення температури до 38-39 градусів, слабкість, нездужання. На піку запалення може відбутися мимовільне розтин гнійного вогнища, із закінченням жовто-зеленого гною з дуже неприємним запахом. Відмінною особливістю захворювання є його схильність до рецидиву.

  Діагностика

  Діагностика запалення бартолінової залози не представляє складнощів. Характерна симптоматика і хода пацієнтки відразу припускають діагноз: «бартолініт». Гінекологічний огляд тільки підтверджує припущення.

  Лікування

  Якщо захворювання ще не перейшло в гостру стадію, призначаються розсмоктуючі компреси і антибіотики. Статеве життя суворо забороняється (аби не заразити інфекцією партнера). При нагноєнні проводиться розтин гнійника з наступним дренуванням його. Щоденно здійснюються обробка рани антисептиками і перев’язки. Крім антибіотиків використовуються знеболюючі препарати, вітаміни та імуностимулятори. Після проведеного лікування пацієнткам рекомендують обстеження на приховані інфекції.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.