Ущільнення в грудях — привід звернутися до мамолога

У грудях знаходяться: жирова тканина, сама молочна залоза , і каналу, по яких при грудному вигодовуванні тече молоко. Розмір залоз і каналом може зменшуватися або збільшуватися залежно від того, наскільки вони використовуються.

Ущільнення в грудях — це поширена проблема, яка зазвичай не є ознакою серйозного порушення. Воно може з’являтися з багатьох причин.

Наприклад, груди може збільшуватися в розмірі, опухати, ставати більш щільною на дотик і болючою через щомісячних змін гормонального фону. Вважається, що у половини жінок на різних етапах менструального циклу відбуваються зміни текстури тканини грудей. Можуть з’являтися і вузлики, які, як і інші симптоми, зазвичай зникають з початком місячних. Такі зміни найбільш часто відзначаються у жінок у віці між 30 і 50 роками.

Фіброаденома

Фіброаденома — це доброякісне ущільнення в грудях, які зазвичай розвивається у жінок у віці до 40 років. Це може бути результатом надмірного зростання залізистої і сполучної тканини грудей. На дотик фіброаденома схожа на маленький, твердий вузлик, який при тиску легко пересувається під шкірою. Як правило, фіброаденома не заподіює болю і значного дискомфорту. Ці ущільнення можуть зникати без будь-якого лікування; у багатьох жінок вони проходять після менопаузи.

Кіста

Ще один тип ущільнень у грудях — кіста, вузлик, всередині якого знаходиться рідина. Кісти найбільш часто спостерігаються у жінок незадовго до менопаузи, хоча вони можуть з’являтися в будь-якому віці. На дотик це овальні або круглі, гладкі освіти; більш м’які, ніж фіброаденоми. Нерідко вони з’являються за два тижні до початку місячних, а незабаром після початку менструації зникають або зменшуються в розмірі. При необхідності кісти можна лікувати за допомогою дренування. Після цього в середньому 3 з 10 кіст знову наповнюються рідиною, але дренування можна провести знову.

Інфекція

У жінок, що годують грудьми, можуть з’являтися ущільнення в грудях, викликані інфекцією. Мікроорганізми — збудники інфекції, можуть проникнути в тканини грудей через тріщини і зовсім маленькі ушкодження соска. Абсцес в грудях є поширеним симптомом такої інфекції. Для лікування використовуються теплі компреси, парацетамол і / або антибіотики. Якщо лікар призначає прийом антибіотиків, грудне вигодовування, як правило, доводиться переривати.

Значно рідше ущільнення в грудях в результаті інфекції з’являються у жінок, що не годують грудьми.

Жировий некроз

Пошкодження жирової тканини грудей, в результаті травми або хвороби, може стати причиною утворення ущільнення. У більшості випадків жировий некроз досить швидко проходить сам по собі, однак іноді його доводиться видаляти хірургічним шляхом.

Ліпома

Ліпома — це ущільнення, яке утворюється всередині жирової тканини грудей. Це доброякісне ущільнення, яке не вимагає спеціального лікування. Ліпому доводиться видаляти, тільки якщо вона стає занадто великою і / або викликає сильний дискомфорт.

Рак грудей

У більшості випадків ущільнення в грудях не є ознакою раку грудей. Однак, оскільки такий ризик існує, при появі ущільнень настійно рекомендується проходити медичне обстеження.

Діагностика

В першу чергу лікар проведе звичайний медичний огляд і вивчить ваш особистий анамнез. Якщо він відчує ущільнення в грудях, подальше може залежати від кількох чинників. Жінкам, у яких ще не насупила, часто пропонують пройти ще одне обстеження після наступних місячних. Однак якщо ущільнення в грудях нагадує злоякісний (наприклад, не рухається при натисканні так легко, як багато доброякісні утворення, та / або має неправильну форму), лікар може відразу направити вас на додаткове обстеження. Однак це не повинно викликати занадто сильно занепокоєння, тому що ймовірність того, що ущільнення є злоякісним, мала, але лікар зобов’язаний перевіряти, наскільки обгрунтовані навіть найменші його підозри.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.