Ущільнення молочної залози: своєчасне виявлення проблеми — гарантія одужання

Ущільнення молочної залози можуть бути викликані різними захворюваннями , більшість з яких не становлять загрози для здоров’я або пов’язані з незначним ступенем ризику, проте в окремих випадках ущільнення є приводом для занепокоєння. До найбільш поширених причин ущільнень молочної залози відносять інфекції, травми, неракові новоутворення і рак.

Рак молочної залози — одна з головних причин смертності серед жінок. В даний час смертність від раку молочної залози знижується, що може бути пов’язано з ранньою діагностикою захворювання в поєднанні з удосконаленням методів лікування. Хоча в більшості випадків ущільнення молочної залози безпечні (тобто доброякісні), жінці слід звернутися до лікаря, щоб виключити або діагностувати рак.

Ущільнення молочної залози можуть бути проявом генералізованої опухли грудей, стану, який характеризується відчуттям декількох невеликих опуклостей на деяких ділянках молочної залози і підвищенням чутливість грудей.

Ущільнення можуть з’являтися в обох молочних залозах навколо сосків, у верхній частині грудей, зовнішньої частини молочних залоз, особливо перед менструацією. Вони носять тимчасовий характер, з’являються, проходять і змінюються в розмірі.

Генералізованої опухлість грудей раніше вважалася патологією і навіть називалася фіброзно-кістозною мастопатією, але сьогодні вона настільки широко поширена, що прийнята за норму. Генералізований опухлість грудей зазвичай зникає після клімаксу, але іноді зустрічається у жінок постклімактеричного віку, які приймають гормонозамісну терапію.

Інфекції, що викликають ущільнення молочної залози

Інфекційні захворювання молочної залози відомі як мастит. Містить особливо часто спостерігається у годуючих матерів. Коли на шкірі навколо соска (ареоли) утворюються мікротріщини, наприклад, внаслідок годування, через пошкоджену шкіру проникають бактерії і викликають інфекції. У годуючих матерів часто спостерігається затвердіння молочної залози, відоме як закупорка молочних проток. Деякі методи лікування допомагають запобігти розвитку фактичної інфекції молочної залози, тобто перетворення хворобливих твердих ущільнень в мастит. Інфекції можуть концентруватися глибоко в тканинах молочної залози, утворюючи абсцес — кишеня, наповнений гноєм. Абсцес може бути досить хворобливим, шкіра на грудях червоніє, стає гарячою або твердої. Абсцеси лікуються антибіотиками і операцією по дренуванню абсцесу. Пірсинг соска збільшує ризик інфекцій молочної залози, які особливо важко піддається лікуванню.

Травми, які викликають ущільнення молочної залози

При пошкодженні або травмі грудей відбувається розрив крихітних кровоносних судин, що призводить до локалізованому кровотечі (гематоми можуть відчуватися як ущільнення). Травма грудей може призвести до пошкодження жирових клітин в тканини молочної залози — це стан називається некрозом жирових клітин. Ущільнення цього типу, що виникають при механічному пошкодженні і травмах грудей, не є злоякісними і не представляють серйозної загрози для здоров’я.

незлоякісної освіти, що викликають ущільнення молочної залози

Фіброаденома являє собою доброякісне (не ракове) новоутворення і є дуже поширеним явищем. Ці новоутворення найчастіше зустрічаються у жінок у віці від 30 до 35 років. Фіброаденоми — це щільні, тверді на дотик пухлини, які, як правило, безболісні або чутливі в незначному ступені. Іноді фіброаденоми швидко ростуть у дівчаток в період статевого дозрівання та у вагітних жінок.

Кісти — це наповнені рідиною мішечки в грудях. Вони можуть бути гладкими і жорсткими, рухливими при пальпації. Протягом менструального циклу розмір кіст змінюється. Кісти можуть бути як хворобливими і чутливими, так і абсолютно безболісними. Кісти виникають під впливом гормонів, контролюючих менструальний цикл. Як правило, кісти з’являються у жінок старше 35 років і не пов’язані з раком молочної залози.

Фіброзно-кістозна хвороба являє собою захворювання молочної залози, яке розвивається на фоні гормональних порушень і характеризується розростанням сполучної тканини у вигляді білястий тяжів з кістами, всередині яких знаходиться прозора рідина. Фіброзно-кістозна мастопатія виникає внаслідок порушень функції центральної нервової системи, роботи яєчників (як правило, на тлі запального процесу), наднирників, щитовидної залози та печінки.

Симптоми раку грудей

До основних симптомів раку молочної залози відносяться безболісні ущільнення в грудях, виділення із сосків, і запалення шкіри грудей.

Рак молочної залози зазвичай не супроводжується болями. Лише 6% жінок, хворих на рак молочної залози, скаржаться на біль у грудях як перша ознака захворювання.

Виділення з соска без впливу зовнішніх подразників можуть бути викликані доброякісними (неракових) новоутвореннями, наприклад, внутрипротоковой (інтрадуктальнимі) папіломами (неракові новоутворення в молочних протоках) і розширенням областей молочних проток (Ектазій молочних проток). Однак виділення з соска — це завжди привід звернутися до лікаря.

Зміни шкірних покривів грудей, в тому числі їх почервоніння і підвищення температури, іноді може бути ознакою раку молочної залози. Як правило, в більшості випадків запалення або висип на грудях не пов’язані з раком; вони можуть бути викликані екземою соска або грибковою інфекцією. Тим не менш, будь висипання на грудях повинні бути оцінені лікарем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.