Урсосан протипоказання: приймаємо з обережністю

загрузка...

Одночасний прийом урсосан і ряду інших лікарських препаратів протипоказаний. Не рекомендовано поєднання урсосан з холестираміном, колестиполом і антацидами, до складу яких входить гідроксид алюмінію і (або) смектит (окис алюмінію), оскільки такі препарати зв’язують урсодеоксихолевої кислоти в кишечнику, сповільнюючи абсорбцію діючої речовини урсосан і знижуючи ефективність його дії. Якщо прийом таких препаратів все ж таки необхідний, приймати їх потрібно мінімум за дві години до прийому урсосан або ж через дві години після його прийому.

Діючі речовини, що входять до складу урсосан, можуть прискорити абсорбцію циклоспорину в кишечнику. При одночасному лікуванні ціклоспоріновимі антибіотиками і урсосаном потрібна регулярна перевірка змісту циклоспорину в крові і відповідна зміна дозування антибіотиків.

Протипоказання

Прийом урсосан в твердих капсулах, що містять двісті п’ятьдесят міліграмів урсодеоксихолевою кислоти, протипоказаний у наступних випадках:

 • При гострому запаленні жовчного міхура або жовчовивідних шляхів;
 • При закупорці жовчовивідних шляхів (закупорці загальної желчевиносящего протоки або протоки міхура)
 • При частих печінкових кольках (нападоподібний сильних болях в правому підребер’ї, що виникають внаслідок порушення відтоку жовчі з жовчного міхура)
 • При наявності рентгеноконтрастних кальцифікованих каменів у жовчному міхурі
 • При порушеннях скоротливої здатності жовчного міхура
 • При гіперчутливості до жовчним кислотам або інгредієнтів у складі препарату
 • урсосан при вагітності та годуванні груддю

  Оскільки підтверджених медичними дослідженнями даних про вплив інгредієнтів урсосан на розвиток плоду немає, прийом препарату в капсулах не рекомендований під час вагітності за винятком випадків крайньої необхідності. Жінкам дітородного віку приймати урсосан можна тільки в разі застосування надійних методів контрацепції — найкраще негормональних контрацептивів або оральних контрацептивів з низьким вмістом естрогену. При прийомі урсосан для розчинення жовчних каменів рекомендовані ефективні негормональні методи контрацепції, оскільки гормональні протизаплідні препарати можуть підвищити жовчний літіаз (прискорити утворення каменів у жовчному міхурі).

  Невідомо, чи надходить урсодеоксіхолевая кислота у грудне молоко, тому при годуванні гудью урсосан краще не приймати. Якщо лікування урсосаном необхідно, від грудного вигодовування новонародженого рекомендується відмовитися.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.