Урсосан: допомога в лікуванні холестатичних захворювань

загрузка...

урсосан — лікарський препарат у вигляді твердих капсул; до складу кожної капсули входять двісті п’ятьдесят міліграмів урсодеоксихолевою кислоти і деякі допоміжні речовини — в тому числі кукурудзяний крохмаль, колоїдний діоксид кремнію, стеарат магнію.

урсосан застосовується для лікування неускладненої жовчнокам’яної хвороби і первинного биллиарного цирозу печінки, а також для розчинення холестеринових жовчних каменів за умови нормальної роботи жовчного міхура. Урсосан можна приймати в будь-якому віці — для дітей молодше певного віку, маса тіла яких менше сорока семи кілограмів, урсосан випускається у вигляді суспензії.

урсосан при лікуванні холестатичних захворювань печінки

При лікуванні первинного биллиарного цирозу та інших холестатичних захворювань печінки різного походження рекомендована доза урсосан залежить від маси тіла і варіюється від трьох до семи капсул в день (чотирнадцять міліграмів урсодеоксихолевою кислоти на один кілограм маси тіла). Протягом перших трьох місяців лікування щоденну дозу препарату рекомендується ділити на кілька прийомів протягом дня. Після поліпшення стану печінки щоденну дозу урсосан можна приймати один раз на день, ввечері.

 • При масі тіла в сорок сім — шістдесят два кілограми щоденна доза урсосан складає дванадцять-шістнадцять міліграмів на кожний кілограм ваги. Протягом перших трьох місяців рекомендується приймати по одній капсулі три рази на день, потім — три капсули одночасно перед сном.
 • При масі тіла у шістдесят три — сімдесят вісім кілограмів щоденна доза урсосан складає тринадцять — шістнадцять міліграмів на кожний кілограм ваги. Протягом перших трьох місяців рекомендується приймати одну капсулу вранці, одну — вдень і дві — ввечері, при подальшому лікуванні — чотири капсули одночасно перед сном.
 • При масі тіла у сімдесят дев’ять — дев’яносто три кілограми щоденна доза урсосан складає тринадцять — шістнадцять міліграмів на кожний кілограм ваги. Протягом перших трьох місяців рекомендується приймати одну капсулу урсосан вранці, дві — вдень і дві ввечері, при подальшому лікуванні — п’ять капсул одночасно перед сном.
 • При масі тіла понад дев’яноста чотирьох кілограмів щоденна доза урсосан становить чотирнадцять — шістнадцять міліграмів на кожний кілограм ваги. Протягом перших трьох місяців лікування необхідно приймати по дві капсули три рази на день, при подальшому лікуванні — шість капсул одночасно перед сном.
 • Обмежень тривалості лікування урсосаном первинного биллиарного цирозу та інших холестатичних захворювань печінки немає. У рідкісних випадках на початку лікування спостерігається деяке посилення симптомів — наприклад, інтенсивний свербіж. У таких випадках рекомендується скоротити дозу урсосан до однієї капсули в день, а потім поступово збільшувати дозу препарату.

  урсосан для розчинення холестеринових жовчних каменів

  Рекомендована доза препарату для дорослих — вісім-дванадцять міліграмів урсодеоксихолевою кислоти на кожний кілограм ваги в два прийоми на день. При розчиненні жовчних каменів рекомендований наступний режим прийому урсосан:

 • При масі тіла у п’ятдесят-шістдесят два кілограми — дві капсули урсосан в день (у два прийоми)
 • При масі тіла у шістдесят три — вісімдесят п’ять кілограмів — три капсули урсосан в день (у два прийоми)
 • При масі тіла у вісімдесят шість — сто двадцять кілограмів — чотири капсули урсосан в день (у два прийоми)
 • Якщо дози нерівномірні, найбільшу дозу урсосан необхідно приймати ввечері (наприклад, одну капсулу з ранку і ще дві — перед сном). В залежності від розмірів і складу каменів для повного розчинення жовчних каменів потрібно від шести до двадцяти чотирьох місяців.

  Аналогічна дозування урсосан при розчиненні холестеринових жовчних каменів підходить для людей похилого віку. У дітей утворення жовчних каменів зустрічається дуже рідко, проте у разі необхідності дозування урсосан розраховується залежно від маси тіла дитини.

  Чим небезпечний урсосан?

  урсодеоксихолевою кислота, основна діюча речовина урсосан, може викликати діарею. У дуже рідкісних випадках при тривалому лікуванні урсосаном биллиарного цирозу та інших захворювань печінки спостерігається гострий біль у животі праворуч. Дуже рідкісні випадки кальцифікації жовчних каменів в результаті прийому урсосан і поява алергічної реакції на шкірі (так званої уртикарии, або кропив’янки).

  У разі передозування препарату може спостерігатися діарея. У загальному випадку інші симптоми передозування урсосаном зустрічаються дуже рідко (практично ніколи), оскільки абсорбція урсодеоксихолевою кислоти знижується зі збільшенням дози і, як наслідок, більше речовини виходить з організму зі стільцем.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.