Уроджена клишоногість — чи можна з нею впоратися?

Уроджена клишоногість — це порушення, що характеризується деформацією стопи. Причини вродженої клишоногості невідомі. У хлопчиків вона зустрічається в два рази частіше, ніж у дівчаток. Приблизно один з 1240 дітей з’являється на світ з уродженою клишоногістю. Приблизно в 50% випадків клишоногість зачіпає обидві ноги.

Хоча причини вродженої клишоногості не встановлені, деякі лікарі вважають, вживання матір’ю наркотиків або алкоголю під час вагітності, а також наявність у неї деяких захворювань може супроводжувати його розвиток.

До недавнього часу 85% дітей з вродженою клишоногістю потребували серйозних хірургічних операціях для виправлення деформації стопи. В даний час в 90-95% випадків деформація може бути виправлена без хірургічного втручання.

Симптоми

Симптомами клишоногості можуть бути:

 • Викривлення щиколотки;
 • Незвично високий звід стопи;
 • Інверсія п’яти, через що передня частина стопи розгорнута всередину;
 • Передня частина стопи загинається вниз;
 • Ригідність м’язів гомілки або сухожиль стопи;
 • Одна гомілку здається коротшим, ніж інша;
 • Обмеження діапазону рухливості стопи.
 • Лікування

  Необхідно починати лікування вродженої клишоногості відразу після того, як вона була виявлена, щоб уникнути можливих проблем в майбутньому. Імовірність успішного лікування без необхідності хірургічного втручання найбільш велика, якщо лікування починається у перші два тижні життя дитини.

  У багатьох випадках вроджену клишоногість можна вилікувати за допомогою спеціальних вправ, розтяжки зв’язок стопи, і фіксуючих пристроїв. Тривалість такого лікування дуже індивідуальна — вона залежить від початкової ступеня клишоногості.

  Якщо для виправлення вродженої клишоногості потрібна хірургічна операція, то її краще до віку, у якому діти починають ходити. У цьому випадку дитина, швидше за все, почне ходити без значної затримки. Іноді операцію проводять у віці старше одного року, але, як правило, з менш задовільними результатами.

  З хірургічною операцією для корекції вродженої клишоногості пов’язані певні ризики, наприклад, ушкодження нерва, інфекція, кровотеча і ригідність м’язів.

  Перед операцією дитині роблять всі необхідні аналізи; за тиждень до операції малюкові можна давати аспірин та нестероїдні протизапальні засоби (аспірин, втім, взагалі не рекомендується давати дітям до 16 років).

  Як правило, протягом шести-восьми тижнів після операції дитині доводиться носити бандаж, який обмежує рухливість стопи. Оскільки вроджена клишоногість може з часом відновитися, після операції потрібно буде регулярно проходити медичні обстеження, особливо в перші два-три роки життя дитини. До трьох-чотирьох років потрібно носити спеціальне взуття, що запобігає повторну деформацію стопи.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.