Уреаплазмоз — запальний процес сечостатевої системи

Уреаплазмоз — це бактеріальна інфекція, яка вражає 70% сексуально активних людей. Збудником уреаплазмоза є бактерії Ureaplasma urealyticum.

Бактерії-збудники уреаплазмоза відносяться до сімейства Мікоплазма. Це одні з найменших живих організмів на землі, які є унікальними представниками прокаріотів, так як у них відсутні стінки клітин. Це пояснює багато їх біологічні особливості, наприклад, те, що вони не реагують на дію деяких протимікробних агентів.

Незважаючи на те, що уреаплазмоз передається при сексуальних контактах, він не відноситься до стандартних ЗПСШ (захворювань, що передається статевим шляхом). Це пов’язано з тим, що зазвичай у заражених цією інфекцією не виникає жодних проблем зі здоров’ям, проте в деяких випадках уреаплазмоз викликає безпліддя або серйозні вторинні інфекції.

Збудники уреаплазмоза поширюються через слину, кров і слизові виділення. Ця інфекція дуже заразна; ризик зараження особливо великий при незахищених сексуальних контактах, а також у людей, що мають багато статевих партнерів. У деяких випадках зараження можливе при контакті з виділеннями з ока або носа інфікованої людини.

Симптоми уреаплазмоза

Часто уреаплазмоз протікає безсимптомно і більшість людей просто не знають про те, що вони заражені. Саме тому лікарі наполягають на тому, щоб кожен сексуально активний чоловік хоча б раз на рік здавав кров для аналізів на різні інфекції.

У відносно рідкісних випадках у уреаплазмоза спостерігаються такі симптоми, як біль у животі, хворобливе сечовипускання, незвичайні виділення, кровотеча з уретри.

Часто люди дізнаються про те, що у них уреаплазмоз, після того, як помітять у себе симптоми уретриту (запалення уретри), епідидиміту (запалення яєчок) або хоріоамніоніта (стан характеризується почервонінням і запаленням шкіри в області геніталій, аномальними виділеннями і болючим сечовипусканням). Пацієнти звертаються в поліклініку, де їм роблять аналіз крові, завдяки якому виявляють уреаплазмоз.

Ускладнення

При відсутності лікування уреаплазмоз може призвести до безпліддя, ускладнень вагітності (передчасних пологів, народження мертвого плоду, викидня), неспецифічним уретритом, менінгіту та пневмонії. Крім того, він може поширитися на інші частини тіла і привести до пошкодження суглобів, нервової та м’язової тканини. Різні порушення роботи імунної системи значно збільшують ризик розвитку ускладнень уреаплазмоза.

Лікування

Найпростішим і ефективним засобом для лікування уреаплазмозу є антибіотики. Дуже важливо пройти весь призначений лікарем курс лікування, навіть якщо симптоми захворювання зникнуть до його закінчення.

Азитроміцин — антибіотик з високою концентрацією діючої речовини, який використовується для лікування різних бактеріальних інфекцій, у тому числи, уреаплазмоза; він запобігає поширенню інфекції в організмі.

Доксициклін робить шкідливі бактерії чутливими до впливу корисних бактерій, які організм використовує для боротьби з хворобами. Зазвичай його приймають протягом тижня і в більш низьких дозах, ніж азитроміцин, за рахунок чого знижується ризик розвитку побічних ефектів.

Для успішного лікування уреаплазмоза зазвичай вистачає однієї таблетки азитроміцину, що містить 1000 мг активної речовини, або прийому 100 мг доксицикліну двічі на день протягом семи днів.

Запобігання захворювання

Єдиним надійним способом уникнути зараження уреаплазмозом є використання бар’єрних методів контрацепції при заняттях сексом (презервативів). Крім того, оскільки є ймовірність зараження навіть при поцілунку, рекомендується мати тісні фізичні контакти тільки з людьми, в здоров’ї яких ви впевнені. Ризик розвитку небезпечних ускладнень у уреаплазмоза мінімальний, проте потрібно використовувати будь-які можливості, щоб убезпечити себе.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.