Управління стресом: усе під контролем

Безліч людей сьогодні живуть в жахливому напрузі. Ритм міського життя, постійний брак часу, телевізор та інтернет, регулярно впливаючи, сильно перевтомлюватися мозок сучасної людини. Слово стрес можна почути по телевізору і прочитати в інтернеті. Навколо навперебій рекламують патентовані вирішення цієї проблеми.

Коли природа створювала людину вона нагородила його чудовим механізмом захисту від небезпек. «Вступити в сутичку з ворогом і вижити» з цим завданням чудово пристосований справлятися людський організм.

Коли людина потрапляє в ситуацію, яку він класифікує, як стресову у нього відбувається викид адреналіну, який підвищує больовий поріг і значно підвищує резерви організму. Кулаки стискаються, напружуються м’язи. Все це необхідно для ефективного виживання.

Але от лихо, небезпеки змінилися. І сьогодні навряд чи можливо вступити в сутичку з начальником, які відмовили у підвищенні зарплати, або будівельниками, пофарбувати стіни не в той колір. В принципі, разова струс корисна для організму. Якщо ж людина відчуває стрес регулярно, то цей стан називається дистрес, і воно досить небезпечно.

Хронічний стрес здатний обдарувати багатьма хворобами і серед них: виразка шлунка, вегето-судинна дистонія, хвороби серця, ожиріння та багато іншого.

Стійкість до впливу стресових ситуацій у різних людей різна. Наприклад, флегматик більш спокійно реагує на складні ситуації, ніж холерик. Найважче наслідки стресу для тих з людей, які все «переживають всередині». У них же найчастіше і з’являються серцево-судинні захворювання на тлі хронічного стресу.

Застосовуючи просту стратегію з декількох пунктів, можна успішно протистояти травмуючим психіку ситуацій і вийти переможцем з цієї нерівної сутички з сучасним ворогом — стресом.

 • Спати потрібно не менше восьми годин на добу. Людина, яка спить менше восьми годин, не дає головному мозку досить відпочити і, отже, вже цим створює стрес для свого організму. Регулярний недосип здатний привести до ряду серйозних захворювань (включаючи психічні) навіть сам по собі. А при впливі додаткових факторів відіграє і зовсім негативну роль.
 • Вчимося дихати. Як вчить йога, керуючи диханням, ми управляємо всіма біохімічними процесами в організмі. Рекомендується освоїти глибоке повільне дихання животом. Його необхідно застосовувати при стресовій ситуації. Важливо не чекати поки ситуація візьме контроль на себе. При перших ознаках небезпеки краще брати все в свої руки.
 • Проводимо аутотренінг. Тут важливо правильно підібрати фразу, яка буде впливати в стресовій ситуації. Добре підійдуть наступні фрази: «Мені буде значно краще, якщо я зупинюся. Я зупинюся після цифри нуль »або« Всі ці неприємності проходять зовні. Вони не зможуть зашкодити мені ». Можна придумати свій варіант. Потім відбувається зворотний рахунок від десяти, двадцяти, тридцяти (залежно від ступеня напруження пристрастей) до нуля. Зворотний відлік діє заспокійливо, тому в разі сильного стресу краще вважати від ста або двохсот до нуля.
 • Відмінний спосіб залишатися господарем у складній ситуації запозичений із східної філософії. Потрібно уявити себе порожній водопровідною трубою, крізь яку проходять всі проблеми і неприємності, гнів і агресія. Проходять і йдуть в нескінченність. При правильному застосуванні цей спосіб добре допомагає залишатися спокійним у найважчі моменти.
 • Посмішка. Щира усмішка здатна сильно розрядити ситуацію і принести безодню полегшення тому, хто її подарував.
 • І головне завжди пам’ятати: «безвихідних ситуацій не буває», «навіть у того кого з’їли, є, як мінімум, два виходи».

  Олена Сібілева

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.