Ультразвукова ліпосакція — чи безпечна вона?

Хоча вже давно доведено, що чи не найбільш ефективним способом боротися із зайвою вагою залишається поєднання обмеження калорій в їжі і фізичних навантажень, що змушує організм «спалювати» жир, інші методи боротьби з жировими відкладеннями і раніше користуються популярністю. Це, втім, не дивно, адже схуднення за допомогою дієт і фізичної активності вимагає від людини набагато більше часу і роботи над собою, ніж, приміром, ліпосакція. Саме тому на зміну традиційної вакуумній ліпосакції прийшла ультразвукова ліпосакція — ще більш досконалий і радикальний метод усунення жирових відкладень.

Що таке ультразвукова ліпосакція

Ультразвукова ліпосакція являє собою «удосконалену» процедуру видалення жирових відкладень за допомогою вакуумної ліпосакції: ця процедура передбачає вплив на підшкірний жир ультразвуку, в результаті чого відбувається руйнування жирових тканин і полегшується їх виведення з організму. Ультразвукова ліпосакція — процедура не нова, але популярність її з кожним роком стає все менше через величезну кількість ризиків і потенційних ускладнень, що супроводжують цей радикальний метод позбавлення від жирових відкладень.

Принцип ультразвукової ліпосакції залишився незмінним: ця процедура, як і раніше припускає попереднє руйнування клітин жирової тканини і, потім, її видалення. Ось тільки для руйнування жирових з’єднань використовується вже не негативний тиск, а ультразвукова енергія, що дозволила знизити ризик травматизації шкірних покривів і тканин, що оточують жировий прошарок. Застосовуватися методи ультразвукової ліпосакції можуть у будь-яких областях шкіри — для видалення жиру з живота і стегон, боків і сідниць, гомілок і передпліч.

Види

Існує два основних види ультразвукової ліпосакції — так звана внутрішня ліпосакція і ліпосакція зовнішня. Внутрішня ультразвукова ліпосакція припускає пряме, безпосереднє вплив ультразвукової енергії на підшкірний жир за допомогою металевого стержня, який вводиться в тканини через розріз на шкірі. Зовнішня ультразвукова ліпосакція передбачає опосередкований вплив ультразвуку на підшкірний жир за рахунок накладення спеціального пристрою на шкіру.

Першими з ультразвукової ліпосакції «познайомилися» європейці: хоча на короткий період часу ця процедура виявилася одним з найпопулярніших методів боротьби з жировими відкладеннями, дуже скоро європейські косметологи розпізнали величезний ризик, який пов’язаний з такою процедурою і, в більшості своїй, відмовилися від застосування ультразвукової ліпосакції. Трохи пізніше аналогічна ситуація спостерігалася і в США, де спеціальні пристрої для «внутрішньої» ультразвукової ліпосакції взагалі були заборонені через занадто великої кількості потенційних ускладнень.

Чим небезпечна ультразвукова ліпосакція?

Яким би ефективним і універсальним методом усунення жирових відкладень не називали ультразвукову ліпосакцію, всі недоліки цієї процедури вже давно відомі. В першу чергу необхідно пам’ятати про те, що ультразвукова ліпосакція може викликати досить серйозні наслідки для здоров’я, не порівнянні з досягається ефектом схуднення. Так, наприклад, доведено, що ультразвукова ліпосакція підвищує ризик утворення тромбів в кровоносних судинах: процедура передбачає нагрівання жирових тканин, але одночасно з жиром «перегрів» відчувають і кровоносні судини в навколишніх тканинах, що, в остаточному підсумку, може призвести до утворення кров’яних згустків . Крім того, ультразвукова ліпосакція, що припускає безпосередній вплив ультразвуку на жирові відкладення, може спровокувати пошкодження периферичної нервової системи — у багатьох пацієнтів після процедури спостерігається тривалий оніміння деяких частин тіла, пов’язане саме з пошкодженням периферичних нервів. Нарешті, вплив ультразвуку може викликати не тільки бажане пошкодження жирових тканин, але і пошкодження нормальних, здорових тканин і внутрішніх органів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.