Укуси комах на тілі дитини раннього віку: часте явище

Виявивши на тілі дитини пухирі або плями невідомого походження, не варто впадати в заціпеніння. Потрібно уважно подивитися навколо: чи немає поруч непрошених гостей у вигляді комах — особливо якщо ви перебуваєте не вдома, а на дачі, в будинку відпочинку або іншому не зовсім знайомому місці. Які ж комахи можуть залишити сліди на шкірі у вигляді укусів?

Укуси комарів

Комарі активні в теплу пору року, особливо в сутінки і вночі, поруч із водоймами, там, де є вогкість. Серед всіх теплокровних вибирають для укусів тих, у кого більш тонка і тепла шкіра. Такими критеріями як раз відповідають діти раннього віку.

Укуси комарів викликають пухирі біло-рожевого кольору, на дотик еластичні, що підносяться над рівнем шкіри, при натисканні бліднуть. Вони можуть бути оточені рожевим обідком. Викликають інтенсивний свербіж, у зв’язку з чим дитина стає дуже неспокійним. Характерно, що всі висипання розташовані на відкритих ділянках тіла. Розмір варіюється від трьох до двадцяти міліметрів, залежно від реактивності організму.

Що робити: необхідно вжити заходів для зниження інтенсивності свербежу. Добре допомагає настій листя м’яти, свіжий сік капусти, бальзам «Рятувальник» або гель Феністил. З медикаментів — антигістамінні засоби, що відповідають віку дитини, призначені педіатром.

Профілактика: запобігати укуси комарів, застосовуючи спеціальні репеленти, сітки та гелі.

Укуси вошей

На жаль, ніхто не застрахований від педикульозу навіть у наш час. Воші зазвичай розташовуються на волосистій частині, а укуси спочатку виглядають як маленькі червоні цятки, потім перетворюються в папули і бульбашки. Різко виражений свербіж, дитина мимоволі розчісує місця укусів. Ці лінійні расчеси досить характерні для діагностики.

Практично завжди виявляються самі воші або їх яйця (гниди). Гниди нагадують лупа, але дуже міцно прикріплені до волосся. При роздавлюванні лунає характерне клацання.

Що робити: необхідно використовувати спеціальний шампунь від педикульозу, куплений в аптеці, обов’язково підходящий за віком для дитини. Препарати для дорослих досить токсичні і можуть викликати у дітей ураження центральної нервової системи, усмоктуючись через тонку шкіру. Весь одяг, пелюшки та постільну білизну необхідно простерилізувати.

Профілактика: не користуватися чужими гребінцями, пелюшками і простирадлами сумнівного походження.

Укуси коростявих кліщів

Короста багатьом здається давно забутим захворюванням, але насправді це далеко не так. Часто коросту приймають за алергічну висип і лікують неправильно, а, отже, і неефективно.

Коростяний кліщ у дорослих зазвичай вражає шкіру між пальцями рук. У дітей шкіра ніжна і тонка, тому паразит може вражати її де завгодно, але частіше все-таки в області обличчя і живота. Характерна наявність так званих парних ходів — коростяний кліщ робить тонкі ходи в шкірі, відкладаючи яйця і викликаючи нестерпний свербіж. Крапочки парних ходів і расчеси — характерні ознаки корости. Лікування антигістамінними засобами з метою зменшення свербежу не приносить полегшення. Дитина продовжує чесати шкіру, що часто призводить до її інфікуванню.

Що робити: звернутися до дерматолога, який призначить лікування протівочесоточное засобами, наприклад, 5%-бензілбензоатовой маззю за розробленою схемою. При встановленні діагнозу — простерилізувати весь одяг, пелюшки та постільну білизну дитини.

Профілактика: уникати контактів з незнайомими людьми. Не дозволяти брати на руки стороннім своєї дитини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.