Ударно-хвильова терапія — використання звуку в медичних цілях

Ударно-хвильова терапія (УВТ ) — це нова терапевтична технологія, яка використовує ударні хвилі для лікування різних захворювань опорно-рухового апарату. Ударна хвиля — це інтенсивна, але дуже коротка хвиля енергії, яка рухається швидше за швидкість звуку.

Лікування за допомогою УВТ може бути призначено, якщо пацієнт відповідає таким критеріям:

 • За результатами діагностики передбачається, що пацієнта можна вилікувати за допомогою УВТ;
 • Більш прості і менш дорогі види лікування виявилися неефективними або з якоїсь причини не підходять даному пацієнтові;
 • Якщо альтернативою УВТ є хірургічна операція або інші інвазивні методи лікування;
 • Протипоказання до УВТ відсутні;
 • Пацієнт розуміє суть майбутньої йому лікувальної процедури.
 • УВТ зазвичай не використовується за наявності пухлин кісткової тканини, при деяких метаболічних порушеннях, що зачіпають кісткову тканину, а також за певних розладах нервової і серцево-судинної системи. Крім того, УВТ не рекомендується при вагітності.

  Ефективність

  Відповідь на питання про ефективність УВТ часто залежить від конкретного дослідження на цю тему, методів дослідження, від того, як вчені розуміють слово «ефективність», і від інших факторів. Тим менш, згідно з результатами більшості сучасних досліджень, УВТ є високоефективним методом лікування. У середньому, лікування виявляється успішним у 80% випадків.

  Багато пацієнтів відчувають полегшення вже після першого сеансу УВТ. Втім, зазвичай цей ефект тимчасовий — він пов’язаний з анестезуючою ефектом гіперстимуляції тканин при УВТ. Проходить кілька днів, перш ніж ушкодження тканин починають гоїтися, а пацієнт може бачити помітний ефект до кінця другого тижня лікування. Весь процес лікування може тривати до кількох тижнів — залежно від початкового стану пацієнта.

  Безпека

  За кілька десятиліть УВТ застосовувалася до кільком мільйонам людей у всьому світі і за весь час її використання побічні ефекти зустрічалися вкрай рідко. Навіть такі незначні побічні ефекти, як поколювання, почервоніння шкіри і / або освіта синців спостерігаються нечасто і швидко проходять.

  Як працює УВТ

  Якщо говорити зовсім простою мовою, то УВТ стимулює певні компоненти всередині організму, сприяючи одужанню. УВТ може бути ефективною навіть при хронічних захворюваннях, які не піддавалися лікуванню якими іншими методами.

  Ударна хвиля надає механічне тиск на уражені тканини. Це покращує мікроциркуляцію та обмінні процеси на клітинному рівні. Крім того, тиск ударної хвилі призводить до утворення так званих кавітаційних бульбашок. Це маленькі порожнини, які з’являються після проходження ударної хвилі. Вони збільшуються до свого максимального розміру, а потім лопаються — як мильні бульбашки; внаслідок цього вивільняється енергія. Коли кавітаційні бульбашки лопаються в організмі людини, вивільнити енергію викликає руйнування відкладень кальцію в м’яких тканинах.

  Більш того, при руйнуванні кавітаційних бульбашок утворюються вторинні енергетичні хвилі, які надають на відкладення кальцію пряме механічний вплив.

  УВТ не тільки сприяє руйнуванню відкладень кальцію, але і стимулює клітини організму, відомі як остеобласти. Вони відповідають за утворення нової кісткової тканини — а їх стимуляція, відповідно, прискорює процес одужання при різних захворюваннях опорно-рухового апарату. УВТ також стимулює фібробласти, які відповідають за загоювання сполучної тканини.

  Зазвичай УВТ проводять під місцевою анестезією; одна процедура триває близько тридцяти хвилин. При використанні більш нових технології УВТ в застосуванні анестезії немає необхідності, а процедура займає, в середньому, десять хвилин.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.