Турбота про шкіру і суглобах при псоріатичному артриті — правильне лікування і догляд

До недавнього часу проблемі псоріатичного артриту приділялася надзвичайно мало уваги, та й по сей день багато людей не знають про існування цього захворювання. Але, якщо ви страждаєте цією недугою, необхідно знати які види лікування і профілактики можуть вам допомогти уникнути прояву хворобливих, виснажують організм симптомів.

В останні роки з’явилося багато нових способів лікування псоріатичного артриту, і на сьогоднішній день можливо контролювати цю хворобу — знизити ризик отримання пошкоджень, які можуть заподіювати біль на протязі довгого часу.

Лікарські препарати, що застосовуються при псоріатичному артриті

У світі чимало людей страждають на псоріаз, а в деяких випадках ця хвороба розвивається у псоріатичний артрит. Обидва захворювання самі по собі є аутоімунним порушенням, яке призводить до пошкодження здорових клітин шкіри і суглобів. Пускаючи хворобу на самоплив, в майбутньому ви прирікаєте себе на появу сильних болів і необоротну деформацію суглобів.

Вибір лікування псоріатичного артриту залежить від присутніх симптомів.

Найчастіше використовуються препарати наступних груп:

 • Нестероїдні протизапальні лікарські засоби (НПЗП)
 • Вони володіють знеболюючим ефектом, знімають набряки та запалення. Препарати цієї групи допомагають послабити напругу в суглобах, подібне явище найчастіше спостерігається вранці. Ці засоби відпускаються за приписом лікаря, але деякі з них, наприклад, аспірин, ібупрофен або напроксен натрію можна придбати в аптеці без рецепту.

 • Засоби, модифікують захворювання і базисні протиревматичні препарати
 • Принцип дії цих препаратів заснований на блокуванні певних процесів в імунній системі і уповільнення процесу зростання шкірних клітин. До складу лікарських засобів цієї групи входять метотрексат, сульфасалазин, циклоспорин, лефлуномід і біологічні агенти, такі як анти-ФНП-альфа (проти фактора некрозу пухлин альфа).

 • Блокатори фактора некрозу пухлини (ФНП)
 • Блокатори ФНП полегшують прояв симптомів псоріатичного артриту і запобігають довгострокові пошкодження допомогою блокування певних процесів в імунній системі. Приймати ліки цієї групи можна у вигляді розчинів або ін’єкцій, залежно від того, який саме препарат ви приймаєте. До складу блокаторів ФНП входять етанерцепта (Енбрел), инфликсимаб (Ремикейд) і адалімумаб-білок (Гуміра).

  Новинки розробок

  Новітні препарати покликані поліпшити стан хворих, сприяючи вражаючим поліпшень; вони залишають все менше і менше шансів болю впливати на нормальне повсякденне життя людини.

  Блокатори фактора некрозу пухлин вперше почали застосовувати в лікуванні псоріатичного артриту на початку 2000-их, дослідження тривають і вчені не зупиняються на досягнутих результатах. Багатьом людям вони суттєво полегшують симптоми хвороби, відновлюють енергію і що знизилися здібності, цей ефект особливо помітний на перших стадіях прийому подібних препаратів.

  Іноді з часом дія препарату стає не таким помітним як на початку. У таких випадках медики намагаються знайти нові способи допомогти хворому, доповнюючи лікування іншими ліками, або радять інші види терапії на основі блокаторів ФНП.

  Допомога фахівців

 • Дуже важливо, щоб вашим здоров’ям займався професіонал, який розуміє природу та особливості вашого захворювання. Вам не обійтися без допомоги лікаря-ревматолога, який буде стежити за станом ваших суглобів і дерматолога — адже догляд за шкірою також дуже важливий. Терапевт допоможе вам контролювати загальний стан вашого організму.
 • Якщо ви відчуваєте емоційний дискомфорт і труднощі з соціальною адаптацією, до вас на допомогу прийде психолог або представник соціальної служби.
 • Зверніться за допомогою до людей, знайомим з цим захворюванням, вони можуть дати ділову пораду і порекомендувати компетентних фахівців.
 • На прийомі у лікаря не соромтеся задавати питання. Ви можете поцікавитися, як довго він займається лікуванням саме цієї хвороби, скільком пацієнтам він допоміг, попросіть об’єктивно оцінити ваш стан, дізнайтеся про новітні тенденції в лікуванні псоріазу та псоріатичного артриту, про останні новинки в області догляду за шкірою і суглобами, застосовуваних при цьому захворюванні .
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.