Тромбоз — причина інфаркту і інсульту

загрузка...

Тромбоз — це порушення, що характеризується утворенням тромбів в кровоносних судинах. Тромби при цьому можуть блокувати вени або артерії, повністю або частково зупиняючи рух крові в них.

Виділяють два основних види тромбозу:

 • Венозна тромбоемболія, при якій тромби утворюються у венах;
 • Артеріальний тромбоз, захворювання, при якому згустки крові формуються в артеріях.
 • Венозна тромбоемболія

  Одним з найбільш поширених типів венозної тромбоемболії є тромбоз глибоких вен. При цьому порушенні тромби утворюються в глибоких венах організму, найбільш часто, в одній з великих вен ніг.

  Іноді утворився в ногах тромб починає переміщатися разом з кров’ю, потрапляючи в інші частини організму. Тромб, що проник у вени одного з легких, викликає легеневу емболію — серйозне порушення, що вимагає термінового лікування.

  Артеріальний тромбоз

  Артеріальний тромбоз — це небезпечне захворювання, яке часто буває викликано атеросклерозом. Якщо тромби при цьому захворюванні блокують артерії, що ведуть в серці, приплив крові до серця буде частково обмежений, що призведе до серцевого нападу. Якщо тромб потрапить в артерії мозку, розвинеться інсульт.

  Профілактика

  Здорові спосіб життя є найбільш ефективним способом запобігання тромбозу. Вживання в їжу клітковини і пісних білків, виключення насичених жирів і транс-жирів, відмова від куріння, регулярні фізичні навантаження значно знижують ризик розвитку тромбозу. Однак незалежно від способу життя, необхідно регулярно проходити медичне обстеження, щоб вчасно виявити перші ознаки тромбозу.

  Тромбоз — дуже часто зустрічається захворювання, а також поширена причина смерті. Він може розвинутися в будь-якому віці, але найбільш часто тромбоз діагностують у людей старше сорока років. Крім віку, наступні фактори можуть підвищити ризик розвитку тромбозу:

 • Тромбоз в сімейному анамнезі;
 • Сидячий спосіб життя;
 • Тривала іммобілізація (наприклад, через хворобу);
 • Пошкодження кровоносних судин в результаті інфекції, хірургічної операції або запальних процесів;
 • Підвищена схильність до розвитку тромбозу через деяких захворювань або через прийом протизаплідних таблеток.
 • Вагітність також пов’язана з підвищеним ризиком утворення тромбів; цей ризик зберігається приблизно протягом шести тижнів після пологів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.