Тромбофлебіт нижніх кінцівок — якщо ноги стали важкими

загрузка...

Тромбофлебіт — це захворювання, при якому згустки крові викликають збільшення вен і, іноді, їх обструкцію, в нижніх кінцівках. Уражені вени можуть перебувати в поверхні шкіри — таке порушення називається тромбофлебіт поверхневих вен, або глибоко в м’язовій тканині — це тромбофлебіт глибоких вен. Наявність згустків крові в глибоких венах підвищує ризик появи серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи відрив тромбу, які може заблокувати легеневу артерію, викликавши стан, який називається легеневої емболією. Тромбофлебіт нижніх кінцівок може тривалим дефіцитом фізичної активності — як, наприклад, у людей, які ведуть сидячий спосіб життя або вимушених через хворобу довгий час дотримуватися постільного режиму.

Симптоми

Зазвичай при поверхневому тромбофлебіті на шкірі з’являються ділянки почервонілою шкіри, під якою іноді прощупується щось тверде. Ці ділянки можуть бути також гарячими та / або хворобливими. Тромбофлебіт глибоких вен викликає набряки ніг і болю в ногах, що особливо відчутно, коли ви стоїте або ходите. Іноді поява цих симптомів супроводжується лихоманкою. Нерідко трапляється, що тромбофлебіт протікає безсимптомно.

Помітивши в себе симптоми тромбофлебіту, слід звернутися до лікаря, особливо якщо у вас є чинники ризику — наприклад, малорухливий спосіб життя і тромбофлебіт у сімейному анамнезі. Якщо вени сильно опухають, у вас сильний біль, задишка та / або у вас відкашлюється кров, зверніться в приймальний спокій. Такі симптоми можуть бути у тромбозу глибоких вен і розвивається легеневої емболії.

Причини

Безпосередньою причиною тромбофлебіту є утворення згустків крові. Формування згустків крові може бути викликане багатьма чинниками — наприклад, тими, які порушують нормальну циркуляцію крові. Зокрема, згустки можуть утворитися через пошкодження вен або через вроджених порушень згортання крові. Довгі перельоти, поїздки в автотранспорті та сидяча робота також можуть призвести до утворення згустків, однак це трапляється порівняно рідко. До того ж, якщо вживати заходів обережності — наприклад, регулярно розминатися і носити спеціальні стягуючі колготки — можна суттєво зменшити ризик утворення згустків.

Фактори ризику щодо розвитку тромбофлебіту нижніх кінцівок:

 • Рак підшлункової залози і деякі інші типи раку
 • Інсульт в анамнезі, який викликав параліч ніг
 • Вагітність — в період виношування дитини і незабаром після народження навантаження на вени ніг особливо сильна
 • Прийом протизаплідних гормональних таблеток або препаратів для гормонально-замісної терапії
 • Зайва вага або ожиріння
 • Порушення згортання крові в сімейному анамнезі
 • Вік старше 60 років
 • Якщо у вас є один або кілька перерахованих факторів ризику, поговоріть зі своїм лікарем про заходи, які можна вжити для запобігання тромбофлебіту.

  Ускладнення

  У тромбофлебіту поверхневих вен ускладнення зустрічаються рідко. Значно вище ризик ускладнень при тромбофлебіті глибоких вен.

 • Легенева емболія. Це загрозливе життя порушення розвивається, коли згусток крові, що утворився у венах нижніх кінцівок, відривається, переміщується і блокує легеневу артерію.
 • У венах є клапани, які на дають крові стікати назад, коли вона просувається у напрямку серця. Якщо ці клапани у венах пошкоджуються, можуть розвинутися такі порушення:
 • Варикоз. Кров застоюється у венах, у результаті чого вони помітно збільшуються і стають видні через шкіру.
 • Набряки. Іноді у венах ніг застоюється стільки крові, що це призводить до утворення набряків.
 • дисколорація шкіри. Через хронічних набряків і сильного тиску, який чинять на шкіру збільшилися вени, колір шкіри на деяких ділянках змінюється. Іноді на шкірі також утворюються виразки — у цьому випадку потрібно якомога швидше звернутися до лікаря.
 • Обструкція вен. При тромбофлебіті глибоких вен кровотік в деяких судинах через згустків може бути повністю зупинений.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.