Трихопол від прищів — в деяких випадках лікування може бути ефективним

Трихопол є протипротозойний і антибактеріальним лікарським препаратом, тому при деяких видах прищів він може допомогти. Сьогодні косметологи згадали про це лікарському препараті, і призначають його досить часто. Але щоб трихопол допоміг, потрібно попередньо провести обстеження.

Особливості механізму дії трихопола

Основна дія трихопола (діюча речовина — метронідазол) — протипротозойний, тобто він активно впливає на деякі види найпростіших. До таких найпростішим ставляться лямблії, кишкові амеби, трихомонади, демодекс і так далі.

Крім того, трихопол пригнічує життєдіяльність деяких патогенних бактерій. Чутливість до трихопол проявляють бактерії, що розвиваються без доступу повітря (анаеробні), а також збудник виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки хелікобактер пілорі.

Це досить широкий спектр дії, тому сьогодні трихопол застосовують при лікуванні самих різних захворювань.

Трихопол в лікуванні прищів, викликаних демодикозом

Демодікоз — це шкірне захворювання, яке викликається мікроскопічним підшкірним кліщем демодекс і локалізується в основному на шкірі обличчя. У нормі демодекс живе на шкірі майже у всіх людей, але захворювання не викликає. Для значного розмноження демодекса та розвитку запального процесу потрібні певні умови. Ці умови найчастіше виникають у підлітковому віці, коли при зміні гормонального фону змінюється хімічний склад шкірного сала — саме це і створює умови для виникнення демодикоза.

Проявляється демодикоз у вигляді запалення і набряку шкіри, на якій з’являються різного роду висипання, що покриваються з часом скоринкою. До демодикоз майже завжди приєднується бактеріальна інфекція і тоді процес стає гнійним і затяжним. Зовні демодикоз, ускладнений бактеріальною інфекцією, майже не відрізняється від звичайної вугрової висипки. Різниця лише в тому, що він практично не піддається лікуванню антибактеріальними препаратами.

Допоможе в цьому випадку трихопол, який знищить підшкірного кліща. Іноді чутливість до цього препарату виявляють і бактеріальні збудники інфекції. Якщо ж вони до трихопол нечутливі, то тоді разом з ним призначається антибактеріальна терапія.

Для лікування демодикоза призначається курс лікування трихополом по таблетці (250 мг) два рази на день протягом десяти днів. Одночасно зовнішньо призначається гель з метронідазолом, який наноситься на шкіру також двічі на день.

Лікування прищів, викликаних хронічними захворюваннями органів травлення

Стан органів травлення та шкіри тісно пов’язані між собою. І якщо у молодої людини розвивається не піддається лікуванню вугрової висип, косметологи обов’язково направляють його на обстеження до терапевта або до гастроентеролога. Будь-які хронічні захворювання органів травлення будуть підтримувати вугровий висип, так як при запальних процесах шлунково-кишкового тракту відбувається підвищене всмоктування токсичних проміжних продуктів розпаду харчових і лікарських препаратів, що призводить до порушення обмінних процесів в клітинах шкіри. Крім того, таке захворювання, як лямбліоз, може сприяти сенсибілізації організму, викликати алергічний настрій, що зробить протягом будь-яких шкірних захворювань ще більш тривалим.

Трихопол допоможе при деяких хронічних захворюваннях органів травлення, таких, як виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки і лямбліоз, збудники яких виявляють чутливість до цього лікарського препарату. При цих захворюваннях трихопол призначається звичайним курсом по 250 мг двічі на день протягом десяти днів.

Лікуванні звичайних неускладнених юнацьких вугрів

Іноді при обстеженні підлітка з висипом угрів не виявляється ні демодикоза, ні хронічних захворювань органів травлення. І, тим не менш, косметологи в деяких випадках, якщо вугровий висип насилу піддається лікуванню антибактеріальними препаратами, призначають трихопол. Він допоможе в тому випадку, якщо гнійничкові висип викликана чутливими до нього бактеріями, що розвиваються без доступу повітря — анаеробами. Часто бактеріальна інфекція буває змішаною — анаеробної і аеробної, в такому випадку допоможе трихопол в поєднанні з антибіотиками.

Трихопол призначається у вигляді звичайного курсу лікування (по 250 мг двічі на день), тривалість курсу лікування визначає лікар.

Трихопол — це препарат, який вже тривалий час застосовується для лікування багатьох паразитарних та бактеріальних інфекцій, в тому числі лікують їм і юнацькі вугрі.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.