Трихопол — що він лікує?

загрузка...

Трихопол (метронідазол) — це протипротозойний та протимікробний препарат, який застосовується для усунення бактеріальних інфекцій певного роду. Трихопол приймають орально або наносять на шкіру, залежно від типу інфекції. У більшості випадків прийом трихопола не супроводжується побічними ефектами, але, тим не менш, таку можливість не варто виключати.

Дія на організм і показання до застосування

Механізм дії трихопола полягає в біохімічному відновленні 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнами анаеробних мікроорганізмів і найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупа метронідазолу взаємодіє з ДНК клітини мікроорганізмів, інгібуючи синтез їх нуклеїнових кислот, що веде до загибелі мікроорганізмів.

Трихопол застосовується для усунення бактеріальних інфекцій дихальних шляхів, шкіри, статевих органів, суглобів та центральної нервової системи.

Побічні ефекти

Серйозні побічні ефекти спостерігаються у хворих з порушенням функції печінки, нирок, кісткового мозку, нервової системи, а також у пацієнтів похилого віку. Порушення ходи, запаморочення і будь-яке інше погіршення неврологічного статусу хворих вимагає припинення лікування трихополом. При тривалій терапії (більше 10 днів) слід контролювати картину периферичної крові та функцію печінки.

Інші побічні ефекти: нудота, блювання, свербіж і печіння статевих органів, кашель, поява ранок у ротовій порожнині, набрякання мови, неприємний присмак у роті, головний біль і запаморочення.

Слід враховувати можливість розвитку запаморочення при призначенні препарату пацієнтам, діяльність яких пов’язана з керуванням механізмами, особливо водіям транспортних засобів. В період прийому трихопола, а також протягом 72 годин після останнього прийому препарату, не можна вживати алкоголь.

Трихопол (прапори) — це протимікробну і протівопаразітное засіб широкого спектра дії, що застосовується для лікування трихомоніазу, лямбліозу та перитоніту. Це антибіотик, який пригнічує ріст анаеробних (розвиваються в умовах відсутності кисню) і протозойних організмів. Як і інші антибіотики, трихопол знищує не тільки шкідливі, але й корисні бактерії. Крім того, трихопол створює лужне середовище, в якій грибкові інфекції розвиваються швидше. У цій статті ви знайдете поради, які допоможуть вам визначити, чи є у вас грибкову інфекцію, і підкажуть, як її вилікувати.

Симптоми грибкової інфекції (кандидозу) — густі творожистие виділення з піхви, які часто (але не завжди) супроводжуються сверблячкою. Але у багатьох жінок інфекція протікає безсимптомно. Якщо ви підозрюєте у себе кандидоз, єдиний спосіб підтвердити або розвіяти ваші побоювання — відвідати гінеколога і здати аналізи. Якщо діагноз підтвердився, можна приступати до лікування.

Лікування

Курс лікування трихополом слід завершити навіть у тому випадку, якщо настало поліпшення, і симптоми захворювання зникли. Традиційне ліки від кандидозу — протигрибкові препарати, які приймають орально або вводять в піхву.

Ліки від кандидозу, що відпускаються без рецепта:

 • клотримазол (гінеї-лотрімін, міцелекс);
 • бутоконазол (Гінезол або фемстат);
 • нітрат міконазолу (моністат);
 • тіоконазолом (вагістат);
 • клотримазол і міконазол продаються в таблетках, супозиторіях (свічках) або вагінальних таблетках.
 • Флуконазол відпускається тільки за рецептом лікаря в таблетках або розчині для внутрішньовенного вливання.

  Натуральні засоби лікування

  Крім фармацевтичних препаратів, існують біологічно активні речовини, які допомагають відновити порушену в результаті прийому трихопола бактеріальну середу. Ці біологічно активні речовини називаються пробіотиками. Наприклад, прийом пробіотика Lactobacillus Acidophilus призведе до відновлення корисних молочнокислих бактерій в організмі. Харчові добавки пробіотиків містять як мінімум 4 мільйона активних культур бактерій. Свічки з олією чайного дерева також допомагають відновити бактеріальну середу в піхву. Молочнокислі бактерії існують як у формі таблеток, так і у формі вагінальних свічок. Навіть самий звичайний йогурт допомагає при лікуванні кандидозу, його обов’язково слід включити в раціон харчування. Деякі лікарі рекомендують на кілька годин вводити в піхву тампон, змочений йогуртом, для відновлення бактеріального середовища. Властивостями пробіотиків також володіє часник.

  Профілактика грибкових інфекцій

  Підвищений вміст цукру в крові підписує грибок, тому в період лікування слід скоротити споживання солодощів і продуктів з високим вмістом крохмалю (картопля, білий рис).

  Якщо ви збираєтеся приймати трихопол або інші аналогічні антибіотики, завчасно потурбуйтесь про те, щоб попередити розвиток грибкової інфекції і попросіть лікаря виписати рецепт на флуконазол. Також незайвим буде прийом пробіотиків і включення в раціон йогурту, кефіру та інших кисломолочних продуктів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.