Трихопол при вагітності — тільки за призначенням лікаря

загрузка...

Трихопол є препаратом вибору при багатьох захворюваннях сечостатевих органів, які можуть розвиватися під час вагітності. У перші дванадцять тижнів вагітності застосовувати його не можна, але після цього періоду трихопол іноді призначається за наявності показань для його застосування і за призначенням лікаря.

Чому при вагітності може знадобитися трихопол

Вагітність — це час, коли з одного боку знижується імунітет і можливий розвиток різних інфекцій, а з іншого будь-яка інфекція становить загрозу як для організму самої жінки, так і для плоду.

Під час вагітності можливе загострення тріхомініаза, який до цього протікав безсимптомно і чи не лікувався зовсім, або лікування було неадекватним. Трихомоніаз може загрожувати вагітності і послужити причиною її переривання, а під час пологів він створює загрозу зараження новонародженого. Тому трихомоніаз обов’язково проліковується.

Іншою причиною, по якій вагітній жінці може бути призначений трихопол, є бактеріальний вагіноз або дисбактеріоз піхви. Це не захворювання, а просто висока ступінь розмноження постійно мешкає в статевих шляхах жінки умовно-патогенної мікрофлори. Найчастіше причиною бактеріального вагінозу є розмноження гарднерелл, що проявляють високу чутливість до трихопол. Бактеріальний вагіноз під час вагітності також проліковують, так як він є осередком інфекції, яка може викликати інфекційно-запальні процеси в жіночих статевих органах і передаватися під час пологів новонародженому.

Трихопол може бути призначений також при інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів, спричинених чутливими до нього анаеробними (розвивається без доступу повітря) мікрофлорою.

Лікування трихополом інфекційно-запальних процесів під час вагітності

Для лікування трихополом інфекційно-запальних процесів під час вагітності акушери-гінекологи вибирають час, коли він не робить вираженого шкідливого впливу на плід. У перші дванадцять тижнів вагітності (в I триместрі) трихопол не призначають саме через небезпеку негативно впливу на плід, так як в цей період йде закладка органів і тканин плоду і будь сторонній вплив може бути для нього згубним.

Але починаючи з II триместру вагітності, акушер-гінеколог може призначити трихопол, особливо, якщо у жінки виявлено трихомоніаз. Це необхідно, тому що трихомоніаз становить велику загрозу для плода, ніж трихопол. Тим не менш, повинен враховуватися той факт, що трихопол проходить через плацентарний бар’єр і потрапляє до плоду.

При бактеріальному вагінозі під час вагітності трихопол призначається рідко, зазвичай намагаються обійтися іншими препаратами місцевої дії, наприклад, лактобактерином, що містить лактобактерії — мікроорганізми, які є основою природної мікрофлори піхви, створюють в піхву кисле середовище, некомфортну для умовно-патогенної і патогенної мікрофлори, в тому числі для гарднерелл.

При лікуванні тріхомініаза трихопол може призначатися, як всередину, так і місцево, у вигляді вагінальних таблеток. При лікуванні інфекційно-запальних захворювань сечостатевих органів трихопол частіше вводиться внутрішньовенно крапельно. Дозу препарату і тривалість курсу лікування визначає акушер-гінеколог жіночої консультації.

Іноді, при наявності у жінки інфекційно-запальних процесів, трихопол призначається перед операцією кесаревого розтину. У цьому випадку його вводять внутрішньовенно крапельно за кілька хвилин до операції і повторно через вісім годин після операції.

Можливі побічні ефекти

Трихопол не токсичний препарат і звичайно добре переноситься вагітними жінками, тим не менш, побічні ефекти можливі. Так, з боку центральної нервової системи можливі такі побічні ефекти, як головний біль, запаморочення, дратівливість, поганий настрій з тривожністю і страхами, сонливість або безсоння, порушення рухів, судомні посмикування м’язів, порушення слуху, порушення орієнтування, непритомність.

З боку крові можливі минуще зменшення в крові кількості лейкоцитів і тромбоцитів, що може створювати загрозу зниження імунітету і кровотеч.

З боку шлунково-кишкового тракту можливі нудота, блювання, запор або пронос, поганий апетит, зміна смакової чутливості (у тому числі металевий присмак у роті), болі у вигляді спазмів у животі. Можливі також алергічні реакції.

При внутрішньовенному краплинному введенні в місці ін’єкції можливий розвиток тромбофлебіту.

Трихопол призначається під час вагітності, але тільки за життєвими показаннями та під наглядом лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.