Трихопол при молочниці — вас чекає розчарування

загрузка...

Трихопол — це препарат, який має досить широким спектром дії, чутливість до нього виявляють, як найпростіші, так і деякі бактерії, але патогенні гриби (у тому числі роду Candida, що викликають молочницю) до трихопол не чутливі.

Що таке молочниця і як вона проявляється

Молочниця — це грибкове захворювання слизових оболонок зовнішніх статевих органів та піхви, яке викликається дріжджоподібними грибками роду Candida. Ці грибки входять до складу умовно-патогенної мікрофлори і є постійними мешканцями статевих шляхів жінок і чоловіків. Тим не менш, при нормальному імунітеті вони не викликають захворювання.

Але при зниженні імунітету або при придушенні життєдіяльності нормальної мікрофлори статевих органів (в основному це лактобактерії, які створюють некомфортну для розмноження грибків середу і пригнічують розмноження грибків) грибки роду Candida починають швидко розмножуватися, що і призводить до розвитку молочниці.

Молочниця проявляється у вигляді білих сирнистий нальотів на почервонілою і набряку слизової оболонці статевих органів. На початку захворювання нальоти легко знімаються, але з часом він може розростатися, зливатися між собою і перетворюватися в важко відокремлюються від слизової оболонки плівки. Усі ці явища супроводжуються сильним печінням і сверблячкою.

Як діє трихопол

Трихопол — це протипротозойний препарат, чутливість до якого виявляють і деякі бактерії, що мешкають у статевих шляхах і викликають інфекційно-запальні процеси. Будь-які гриби до трихопол не чутливі.

Трихопол призначається при трихомоніазі, амебіазі, лямбліозі, бактеріальному вагінозі (гарднереллезе), а також при інфекційно-запальних захворюваннях статевих органів, нирок і сечовивідних шляхів, спричинених чутливими до трихопол збудниками інфекції.

Чи можна призначати трихопол при молочниці

Трихопол при молочниці не ефективний. Більш того, трихопол сприяє придушенню імунітету, так як одним з його побічних ефектів є зниження числа лейкоцитів у крові. Саме лейкоцити є основою імунітету, а його зниження веде до розмноження грибків роду Candida. Тому при молочниці трихопол не призначають.

Але особливістю інфекцій статевих шляхів є те, що в цій області часто розвиваються змішані інфекції. Так, трихомоніаз часто поєднується з молочницею. А бактеріальний вагіноз (гарднерельоз) в більшості випадків є наслідком зниження імунітету, так само, як і молочниця, тому вони мають одну причину і також часто поєднуються.

При змішаних інфекціях, коли один із збудників проявляє чутливість до трихопол, призначається комбіноване лікування — трихопол в комбінації з протигрибковими препаратами. Крім того, обов’язково призначається загальнозміцнюючу лікування, що підвищує захисні сили організму — без цього молочниця буде повертатися знову і знову.

Часто молочниця виникає на фоні застосування антибіотиків при інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів. У цьому випадку також застосовується трихопол, коли до нього виявляють чутливість збудники інфекції. Трихопол значно менше пригнічує природну мікрофлору піхви, ніж антибіотики і в поєднанні з протигрибковими препаратами сприяє придушенню змішаної інфекції.

Трихопол в поєднанні з амоксициліном часто призначаються при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, що може призводити до розвитку кишкового кандидозу та поширенню грибків роду Candida на слизові оболонки статевих шляхів. У цьому випадку також до складу комплексного лікування хворого увійдуть і трихопол, і протигрибкові лікарські препарати.

Нарешті, трихопол в деяких випадках призначають перед порожнинними гінекологічними операціями для профілактики хірургічних інфекцій. А так як під час операції відбувається ослаблення організму і зниження імунітету, це часто призводить до розвитку молочниці. І в даному випадку трихопол також доводиться поєднувати з протигрибковими препаратами.

Таке часте поєднання бактеріальних і грибкових інфекцій в області статевих органів, очевидно, і вводить багатьох пацієнтів в оману: вони вважають, що молочницю можна вилікувати трихополом, тоді як це зовсім не так.

Побічні ефекти

Трихопол — це препарат, який може призначатися тільки лікарем. При гарній переносимості цей препарат може давати ряд побічних ефектів з боку центральної нервової системи, шлунково-кишкового тракту, крові, алергічні реакції і так далі. Крім того, він може знижувати загальний і місцевий імунітет і сприяти розростанню колоній грибків роду Candida.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.