Трихопол — показання до застосування досить широкі

Трихопол — це лікарський препарат, який застосовується не тільки для лікування захворювань, викликаних найпростішими, але і для лікування бактеріальних інфекцій (наприклад, кишкових інфекцій, інфекцій сечостатевої системи і так далі), а також у комплексній терапії виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.

Як діє трихопол

Трихопол (міжнародна непатентована назва — метронідазол) — це лікарський препарат, який пригнічує життєдіяльність найпростіших і деяких видів анаеробних (розвиваються без доступу повітря) бактерій. Крім того, він пригнічує життєдіяльність хелікобактер пілорі — збудника інфекції, що викликає виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки.

Механізм протипротозойного та антибактеріальної дії трихопола пов’язаний з порушенням структури ДНК чутливих мікроорганізмів. Чутливість до нього проявляють вагінальні трихомонади, лямблії, кишкові амеби і так далі, а також мікроорганізми, що викликають кишкові та урогенітальні інфекції. Нечутливі до трихопол аеробні (розвиваються при доступі повітря) бактерії та патогенні гриби.

Випускається трихопол у вигляді таблеток для прийому всередину по 250 мг, розчину для внутрішньовенного введення в ампулах і у флаконах, а також у вигляді вагінальних таблеток по 500 мг.

Застосування при трихомоніазі

Трихомоніаз — це головне показання для застосування трихопола. Піхвові трихомонади виявляють високу чутливість до цього препарату. Трихопол застосовується для лікування не тільки гострого, але й хронічного, довгостроково протікає трихомоніазу, який часто ускладнюється іншими, в тому числі бактеріальними інфекціями.

При трихомоніазі трихопол призначають внутрішньо дорослим по 250 мг два рази на день, курс лікування — десять днів. Після проведеного лікування проводять лабораторний контроль — раз на місяць кілька разів поспіль.

Застосування при інших захворюваннях, викликаних найпростішими

Трихопол застосовують при лямбліозі кишечника у дітей. У дорослих лямбліоз рідко викликає які-небудь симптоми захворювання, а у дітей він часто приводить до появи нудоти, блювоти, болю в животі і так далі. Крім того, лямбліоз може змащувати картину інших, більш серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту. Тому лямблії все ж бажано видалити з організму.

При лямбліозі тріпопол також призначається всередину. Дорослим і дітям після десяти років призначають по 250 мг двічі на день протягом п’яти-десяти днів (тривалість курсу лікування визначається лікарем). Дітям від шести до десяти років призначається по 185 мг два рази на день, від двох до шести років — по 125 мг два рази на день. Коли курс лікування закінчується, призначається кілька контрольних лабораторних досліджень з інтервалом в один-півтора місяця.

Лікують трихополом також кишковий амебіаз та амебний абсцес печінки. Це захворювання вимагає дещо більшої дози трихопола, його призначають по 250 мг три рази на день протягом десяти днів. Дітям, що страждають амебіазом, трихопол призначається з розрахунку 35 мг на кг маси тіла — добова доза, яку потрібно розділити на три прийоми.

Трихопол при бактеріальному вагінозі

Бактеріальний вагіноз — це дисбактеріоз піхви, який часто розвивається на тлі зниження імунітету або безконтрольного застосування антибактеріальних засобів. У цьому випадку пригнічується природна мікрофлора піхви (в основному це лактобактерії) і розмножується умовно-патогенна мікрофлора. Проявляється бактеріальний вагіноз появою виділень з неприємним «рибним» запахом. Бактеріальний вазіноз в будь-який момент може перейти в інфекційно-запальний процес в піхві, тому він підлягає обов’язковому лікуванню.

Найчастіше причиною бактеріального вагінозу є гарднерели — бактерії, чутливі до трихопол. Трихопол в даному випадку частіше призначають у вигляді вагінальних таблеток — по одній таблетці на ніч протягом п’яти-десяти днів з наступним лабораторним контролем излеченности.

Бактеріальні інфекції

Чутливість до трихопол часто виявляють анаеробні бактерії, які викликають інфекційно-запальні захворювання сечостатевих органів — нирок і сечовивідних шляхів, матки та її придатків, зовнішніх статевих органів. Іноді такі захворювання розвиваються після порожнинних операцій.

Для лікування таких інфекційно-запальних захворювань трихопол зазвичай призначається внутрішньовенно крапельно три рази на добу. Курс лікування залежно від стану хворого може тривати від одного до трьох тижнів.

Якщо захворювання сечостатевої системи викликаються змішаною бактеріальної інфекцією (анаеробної і аеробної), то трихопол вводиться разом з яким-небудь антибіотиком, до якого виявляють чутливість збудники інфекції.

При виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки (збудник — хелікобактер пілорі, чутливий до трихопол) трихопол призначається в комбінації з амоксициліном.

Трихопол — це ефективний, перевірений часом протипротозойний та антибактеріальний препарат.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.