Трихопол — інструкція: все про популярному антибіотиків

Трихопол — ефективне протимікробну і протівопаразітное засіб широкого спектру дії. Трихопол активно пригнічує розвиток найпростіших збудників трихомоніазу, лямбліозу, амебної дизентерії (трихомонади, дизентерійні амеби, лямблії) і має протимікробну дію щодо анаеробних (розвиваються в умовах відсутності кисню) бактерій. Трихопол випускається у вигляді таблеток, вагінальних таблеток і розчинів для внутрішньовенного введення в ампулах і у флаконах.

Фармакологічна дія

Трихопол — це протипротозойний засіб. Діюча речовина трихопола — метронідазол — активний відносно найпростіших та анаеробів. До трихополу чутливі лямблії, трихомонади, балантідіі, амеби, бактероїди, фузобактерії, клостридії.

Аеробні бактерії не чутливі до метронідазолу. У поєднанні з амоксициліном трихопол активний відносно Helicobacter pylori. На думку фахівців, амоксицилін перешкоджає формуванню резистентності Helicobacter pylori до метронідазолу.

Фармакокінетика

Трихопол досить швидко всмоктується в травному тракті і досягає максимуму концентрації через 1,5-3 години після прийому, швидкість досягнення максимуму концентрації залежить від дози. Прийом трихопола одночасно з їжею може погіршити процес всмоктування і збільшити час, необхідний на досягнення максимуму концентрації в плазмі. Трихопол проникає через гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри, досить рівномірно розподіляється в організмі, потрапляючи в жовч, вагінальний секрет, слину, насінну, спинномозкову та перитонеальну рідини, в тканини печінки, головного мозку.

Метаболізм трихопола відбувається в печінці, активні метаболіти також здатні діяти антибактеріальну та антипротозойні. Період напіввиведення трихопола становить 6-8 годин, при важких патологіях печінки період напіввиведення може збільшуватися. Виведення трихопола здійснюється переважно нирками (до 80%). При лікуванні трихополом може змінюватися колір сечі до червоно-коричневої або темного забарвлення, що пояснюється наявністю барвників, що утворюються в результаті метаболізму препарату.

Показання до застосування

Показання до застосування трихопола включають:

 • трихомоніаз і трихомонадний уретрит у жінок;
 • трихомонадний уретрит у чоловіків;
 • амебіаз;
 • лямбліоз;
 • вагініти, спричинені чутливими до трихопол мікроорганізмами;
 • хірургічні інфекції, спричинені чутливими до трихопол мікроорганізмами;
 • профілактика хірургічних інфекцій (особливо інфекцій шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи);
 • у складі комплексної терапії для усунення Helicobacter pylori (загострення хронічного гастриту, виразкового гастриту та виразки дванадцятипалої кишки);
 • хронічний алкоголізм;
 • для зовнішнього застосування при лікуванні вугрової висипки, бактеріального вагініту, трофічних виразок.
 • інші інфекції, спричинені чутливими мікроорганізмами.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.