Трихомоноз — майже банальний

Трихомоноз — це дуже поширене захворювання, що передається через волосся шляхом ( ЗПСШ), яке найбільш часто зустрічається у жінок у віці від 16 до 35 років. За різними даними, щорічно трихомоноз діагностується у декількох мільйонів або декількох десятків мільйонів чоловік в усьому світі. Trichomonas vaginalis, збудник трихомонозу, передається через статевий контакт з інфікованим партнером. Для зараження може бути достатньо простого контакту геніталій. Паразити, що є збудниками трихомонозу, не можуть вижити у роті або в прямій кишці.

Симптоми

Симптоми трихомонозу у жінок:

 • Відчуття дискомфорту під час сексуальних контактів;
 • Сверблячка на внутрішніх сторонах стегон;
 • Незвичайні виділення їх піхви (рідкі, зеленувато-жовті, пінисті);
 • Сверблячка у піхву;
 • Сверблячка і / або набряки статевих губ;
 • Сильний неприємний запах вагінальних виділень.
 • Симптоми трихомонозу у чоловіків:
 • Відчуття печіння після сечовипускання або еякуляції;
 • Сверблячка в уретрі;
 • Незначні виділення з уретри.
 • У деяких чоловіків з трихомонозом розвиваються простатит і / або епідидиміт.

  При появі будь-яких їх перерахованих симптомів потрібно якомога швидше звернутися до лікаря.

  Діагностика

  У жінок, хворих трихомоноз, під час гінекологічного огляду видно червоні плями на шийці матки або на стінках піхви. За допомогою дослідження зразка вагінальних виділень під мікроскопом видно мікроорганізми, що викликали інфекцію. Для більш точної діагностики роблять мазок Папаніколау.

  Діагностувати трихомоноз у чоловіків може бути значно важче. Чоловікам рекомендується проходити лікування від трихомонозу, якщо інфекція діагностується у будь-який з їхніх сексуальних партнерок.

  Лікування

  Для лікування трихомонозу зазвичай використовується антибіотик Метронідазол. У деяких випадках застосовують більш новий препарат — тинідазол.

  Під час курсу лікування протягом 48 годин після його закінчення не можна вживати алкоголь — це може викликати сильну нудоту, болі в животі і блювоту.

  До завершення лікування необхідно уникати сексуальних контактів. Лікування може бути рекомендовано статевим партнерам заражених трихомоноз, незалежно від наявності симптомів.

  При правильному використанні препаратів лікування проходить успішно.

  Ускладнення

  Якщо трихомоноз довго не лікувати, він може викликати зміни в тканині шийки матки. Ці зміни можна виявити за допомогою звичайного аналізу мазка. Такі ускладнення можуть призвести до підвищення ризику позаматкової вагітності і передчасних пологів. Щоб запобігти розвитку ускладнень, всім сексуально активним людям рекомендується не рідше, ніж раз на півроку здавати аналізи на різні ЗПСШ.

  Попередження

  Стабільні відносини зі здоровим партнером допомагають зменшити ризик розвитку ЗПСШ, включаючи трихомоноз.

  Крім цього, іншими способами попередження трихомоноза та інших ЗПСШ є використання презервативів і повне утримання від сексу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.