Трихомоніаз — необразливий або небезпечний?

Трихомоніаз — це одне з найпоширеніших захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ); його збудником є мікроскопічний паразит під назвою Trichomonas vaginalis. Трихомоніаз буває важко діагностувати, оскільки часто в нього відсутні будь-які симптоми, а коли симптоми є, вони можуть бути схожі на ознаки інших ЗПСШ. У жінок симптоми трихомоніазу з’являються частіше, ніж у чоловіків.

Зазвичай тріхомоніазом заражаються під час незахищеного статевого акту, тобто без використання презерватива. Не обов’язково мати багато сексуальних партнерів, щоб заразитися тріхомоніазом. Його носієм може виявитися будь сексуально активна людина.

Трихомоніаз не проходить без лікування. У більшості випадків для лікування трихомоніазу призначається прийом антибіотика під назвою метронідазол, який є досить ефективним. Трихомоніаз рідко викликає ускладнення.

Симптоми трихомоніазу

Трихомоніаз вважається дуже поширеним ЗПСШ; у багатьох інфікованих чоловіків і жінок відсутні будь-яких його симптоми, і вони протягом тривалого часу не знають, що заражені. У багатьох інфікованих, однак, симптоми трихомоніазу з’являються (якщо вони з’являються взагалі) через 5-28 днів після зараження.

При появі будь-яких з перерахованих нижче симптомів слід звернутися до лікаря.

Симптоми трихомоніазу у жінок

Трихомоніаз впливає на піхву і уретру (канал, через який виводиться з організму сеча), викликаючи такі симптоми:

 • Хворобливість, запалення і сверблячка в області піхви. Іноді сверблячка також з’являється на внутрішніх сторонах стегон.
 • Змінилися вагінальні виділення. Виділення можуть стати більш густими або рідкими, пінистими, а також придбати жовтуватий або зеленуватий колір. Крім того, кількість виділень може змінитися, вони можуть мати неприємний, рибний запах.
 • Біль або дискомфорт під час сечовипускання.
 • Дискомфорт під час статевого акту.
 • Біль у нижній частині живота.
 • Симптоми трихомоніазу у чоловіків

  У чоловіків трихомоніаз зачіпає уретру і, іноді, передміхурову залозу. Захворювання може викликати один або декілька з наступних симптомів:

 • Болі після сечовипускання і еякуляції.
 • Рідкі білі виділення з пеніса.
 • Дискомфорт під час статевого акту.
 • У рідкісних випадках також спостерігається запалення крайньої плоті.
 • Причини трихомоніазу

  Найбільш часто збудники трихомоніазу передаються під час незахищеного статевого акту; презерватив і стриманість є єдиними надійними засобами для захисту від цього ЗПСШ.

  Зараження тріхомоніазом під час вагітності пов’язано з ризиком передачі інфекції дитині.

  Діагностика трихомоніазу

 • Обстеження
 • При підозрі на трихомоніаз лікар в першу чергу обстежує геніталії.

  У жінок трихомоніаз може призвести до появи червоних плям на стінах піхви і на шийці матки. У заражених тріхомоніазом чоловіків при візуальному огляді можна виявити ознаки запалення.

 • Лабораторні аналізи
 • Як правило, для виявлення трихомоніазу потрібен аналіз виділень з піхви або пеніса. У чоловіків трихомоніаз також можна виявити за допомогою аналізу сечі.

  Лікування трихомоніазу — антибіотики

  Трихомоніаз зазвичай виліковується швидко і легко. Як правило, пацієнтам з цим ЗПСШ виписують метронідазол, який при правильному застосуванні є досить ефективним. У більшості випадків приймати метронідазол потрібно два рази в день, протягом п’яти-семи днів.

  Іноді призначається прийом однієї відносно великої дози метронідазолу. Цей спосіб прийому препарату не підходить для вагітних або годуючих грудьми жінок.

  Метронідазол може викликати нудоту, блювоту і металевий присмак у роті — всі ці симптоми зберігаються лише протягом нетривалого часу. Якщо у вас з’являється блювота, зверніться до лікаря — можливо, цей препарат для вас неефективний.

  Не вживайте алкоголь під час прийому метронідазолу, також протягом 48 годин після закінчення прийому антибіотиків.

  Якщо метронідазол по якійсь причині не підходить пацієнту, може бути виписаний інший антибіотик — тинідазол.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.