Трихомоніаз — будьте стримані

Трихомоніаз — це захворювання, що передається статевим шляхом (ЗПСШ), збудником якого є піхвова трихомонада (лат. Trichomonas vaginalis). В даний час це найпоширеніше у світі ЗПСШ. Щороку трихомоніаз діагностують приблизно у 170 мільйонів осіб. Найчастіше він зустрічається у жінок у віці від 16 до 35 років.

Трихомоніаз передається при гетеросексуальних і жіночих гомосексуальних контактах. Паразит-збудник не виживає в порожнині рота і анусі.

Симптоми

У жінок:

 • Відчуття дискомфорту під час статевого акту
 • Сверблячка на внутрішній стороні стегон
 • Незвичайні вагінальні виділення (рідкі, зеленувато-жовті, пінисті)
 • Сверблячка в піхві
 • Сверблячка в області вульви або набряк статевих губ
 • Сильний неприємний запах з піхви
 • У чоловіків:

 • Відчуття печіння після сечовипускання або еякуляції
 • Сверблячка в уретрі
 • Незначні виділення з уретри
 • Як правило, симптоми трихомоніазу у чоловіків проходять протягом декількох тижнів. У деяких випадках у них розвиваються такі ускладнення трихомоніазу, як простатит та епідидиміт.

  Діагностика

  У жінок, що хворіють на трихомоніаз, під час гінекологічного огляду на стінках піхви і на шийці матки видно червоні плями. При аналізі вагінальних виділень виявляються мікроорганізми, що викликали інфекцію.

  Діагностувати трихомоніаз у чоловіків може бути дуже важко. Як правило, вони проходять лікування, якщо захворювання виявляється у партнерки. Лікування також може бути призначене при скаргах на симптоми трихомоніазу.

  Лікування

  Найбільш часто для лікування трихомоніазу використовують антибіотик Метронідазол; він безпечний для вагітних жінок. Іноді застосовується більш новий препарат Тинідазол. Під час курсу лікування, а також протягом 48 годин після застосування останньої дози препарату не можна вживати алкоголь. Це може викликати сильну нудоту, блювоту і болі в животі. Крім того, слід утримуватися від сексуальних контактів до тих пір, поки лікування не буде завершено. Статевого партнера пацієнта рекомендується пройти лікування одночасно, навіть якщо у нього не спостерігається жодних симптомів захворювання. При правильному прийомі медикаментів захворювання виліковується повністю.

  Ускладнення

  При тривалій відсутності лікування інфекція може викликати зміни тканини шийки матки. З цим порушенням також можна впоратися за допомогою медикаментозного лікування.

  Трихомоніаз пов’язують з підвищеним ризиком розвитку раку шийки матки і передміхурової залози.

  У вагітних жінок, заражених тріхомоніазом, існує велика ймовірність передчасних пологів і / або народження дитини з недостатньою для його віку вагою.

  Запобігання

  Найнадійніший спосіб запобігти зараженню тріхомоніазом — це стабільні відносини з одним партнером, у здоров’ї якого ви впевнені. Чоловічі презервативи знижують ризик зараження, але не можуть повністю виключити його. До закінчення лікування трихомоніазу необхідно відмовитися від сексу, щоб уникнути зараження інших людей. Звертайтеся до лікаря при появі будь-яких тривожних симптомів — таких, як свербіж у піхві, незвичайні вагінальні виділення і так далі. Якщо у вас виявили трихомоніаз, настійно рекомендується проінформувати про це людей, з якими у вас були сексуальні контакти протягом останніх трьох місяців, і запропонувати їм пройти обстеження. У нормі сексуально активні люди, особливо ті, у кого немає постійного партнера, повинні здавати аналізи на ЗППП не рідше, ніж два рази на рік.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.